Wpis z mikrobloga

@nofink: Stout a porter to już nie jest toczka w toczkę to samo co w czasach powstawania tych stylów. Przyjęło się, że stout to górna fermentacja, a porter dolna - chociażby to. Poza tym stout będzie miał inny profil smaku i cechy.

Z resztą, to jest kwestia uznaniowa. Myślę, że koledze chodziło po prostu o coś kojarzącego się z klasycznym stoutem w rozumieniu Guinessa itd.
  • Odpowiedz
@Rajca: to fakt tu jest 'sliski' temat i mozna godzinami dyskutowac.. natomiast jak nie ma gdzie kupic czegos konkretnego to Zywiec Porter jest dobra opcja, jeden z najlepszych porterow na swiecie.
  • Odpowiedz
@nofink: Tu się zgadzam, ja do żywieckiego porteru nie mam zastrzeżeń i uważam, że jak nie ma nic co akurat bym wolał to nie ma problemu z wzięciem tego z żywca ;)
  • Odpowiedz
@nic1: Ja zacząłem już wczoraj przy okazji piwowar battle w #gdansk więc była Hera z b. Olimp :) Dzisiaj zobaczę gdzie mnie poniesie, może będzie wspomniany przez @nofink: Kret, z pewnością chciałbym zaopatrzyć się w Smoky Joe z #alebrowar do tego może stout z Browaru na Jurze. Sam nie wiem ;)
  • Odpowiedz