Wpis z mikrobloga

  • 8
2257 + 1 = 2258

Tytuł: Mroczna Wieża II: Powołanie Trójki
Autor: Stephen King
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
ISBN: 9788379852512
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 448
Forma książki: książka
Ocena: ★★★★★★★

Po kiepskim pierwszym tomie porzuciłem tą serię, ale w piątek jeden z kolegów z pracy w trakcie rozmowy przy kawie powiedział, że cała seria rozkręca się od 3 tomu i po przebrnięciu przez pierwsze 2, w których nie wiadomo o co chodzi, zaczyna się właściwa akcja. Postanowiłem dać jej jeszcze jedną szansę.

Roland - rewolwerowiec, który w pierwszym tomie ścigał faceta w czerni, budzi się na plaży, nie wie za bardzo gdzie jest, ani czy wydarzenia z pierwszego tomu, nie były dla niego tylko snem. Dość szybko orientuje się, że jest w niebezpieczeństwie, stwory przypominające gigantyczne kraby atakując go ostrymi szczypcami, obcinają mu 2 palce prawej ręki i ranią nogi.
Okaleczony i opadły z sił musi przemierzać świat w poszukiwaniu 3 postaci (Eddiego, Odetty i Jacka), które pomogą mu w dodarciu do Mrocznej wieży. Każdą z nich poznamy za sprawą drzwi (umiejscowionych w losowych miejscach świata), które będą łącznikiem między światem Rolanda a ich światami (przypominającymi do złudzenia nasz, z drugiej połowy XX wieku). Drzwi, są drzwiami do ich umysłów, w które Roland będzie się wdzierał, starając się "prosić o pomoc". Wątek wieży jest dla mnie za słabo wytłumaczony, ale mam nadzieję, że kolejne tomy to naprawią. Jak do tej pory nie wiem, po co tam zmierzamy, a jednak jest to na tyle istotne, by całą serię tak nazwać. Dało się to chyba zrobić lepiej.

Fabularnie jest dużo lepiej niż w pierwszym tomie. Jest sporo akcji, ciekawe zwroty i wydarzenia, które napędzają historię i zdecydowanie wciągają. Bohaterowie są świetnie napisani i każdy jest bardzo wyrazisty. O ile pierwszy tom męczyłem kilka tygodni, to ten pochłonąłem w 2 dni. To co dla mnie jest najlepsze w tej serii, to mało Kinga w Kingu. Dalej ma tendencję do przeciągania i zbędnych wątków, sztucznego wydłużania akcji, która mogła być bardziej zwarta, ale brakuje tu tej nijakości, którą widziałem w większości jego książek (z kilkoma wyjątkami oczywiście). Na pewno dałoby się tą książkę skrócić o dobre 100 stron, ale dalej nie czuje się jej długości - 448 stron.

Polecam każdemu kto lubi klimaty fantasy, dzikiego zachodu i serie, które rozkręcają się z czasem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
165/150
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi
ali3en - 2257 + 1 = 2258

Tytuł: Mroczna Wieża II: Powołanie Trójki
Autor: Stephen...

źródło: comment_1639310331h7oj5NJG03Cmq4Cu0QiEQz.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 535
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-05-21 - Użytkownik Bakys ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2016-10-08 - Użytkownik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ali3en: w posłowiu do pierwszej części pisał o tym, że tą historię wymyśla na bieżąco. Więc na dobrą sprawę, to nawet on w chwili pisania tej części mógł nie wiedzieć o co z nią chodzi
  • Odpowiedz