Wpis z mikrobloga

#piecyk #piecykgazowy #gaz #lazienka #budownictwo

Mirki,
Mam problem z piecykiem gazowym Ariston R X ONM 11-14, - mianowicie odpala a po chwili gaśnie. Dopiero za drugim razem utrzymuje płomień.

Na początku wymieniłem baterie i problem ustal na jakieś 2 tygodnie ale znów powrócił.
Kiedy puszczam wodę, idzie iskra i zapala się płomień. Widzę że iskrownik ciągle jest włączony i "strzela" a pomimo tego po chwili płomień gaśnie.
Dodam że mam nieodparte wrażenie że piecyk gorzej grzeje wodę.

W czym może być problem? Ktoś pomoże?
  • 7
@gawix: elektroda jonizacyjna wykrywa płomień i jeśli go nie wykryje to zakręca gaz. Wyczyść ją i sprawdź czy jest dobrze podgrzewana. Może palnik jest brudny i jej nie podgrzewa? Za drugim odpaleniem jest już bardziej zagrzana i działa. Kiedy ostatnio robiłeś serwis podgrzewacza? Jak słabiej grzeje to może wymiennik trzeba wyczyścić?
@marek22 Ło żebym ja jeszcze wiedzial gdzie to jest. Jak zdjalem obudowę z piecyka ostatnio do wymiany baterii to wszystko zdaje się być solidnie zabudowane.
Brać się za to samodzielnie czy lepiej zadzwonić po gościa od gazu?
@marek22 chociaż nie wygląda to na jakieś hipertrudne jak rzuciłem okiem na Jutub. Czymś konkretnym to czyścić czy papier ścierny wystarczy?
@marek22 przyznam że nie czyściłem go w ogóle. Były robione tylko przeglądy szczelności i tak dalej, ale nie było serwisu jeśli chodzi o czyszczenie.