Wpis z mikrobloga

@AppleDash wiem i nie umiem sobie z tym poradzić () mogę wyjąć pickę wcześniej, ale zawsze się boję, że ciasto nie jest gotowe


@OrzechowyDzem: niska temperatura w piecu = długie pieczenie = wysychanie ciasta
Może spróbuj ciasta o wyższej hydratacji? ( % zawartość wody) albo piecz krócej i na samym dole jak góra dochodzi za szybko
  • Odpowiedz
@wuwuzela1 ale piec rozgrzany na max 250 st. + jest kamień.


@OrzechowyDzem: lol, przeciez sam kamien nagrzany sprawia ze czas pieczenia skraca sie 2 krotnie. Po prostu wyjmij szybciej i tyle. Tak jak podczas stosunku przerywanego, wyjmujesz i elo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: panie kolego a masz funkcję grila w piekarniku? polecam kamień włożyć najwyżej jak się da żeby wciąż zachować swobodę ruchu i rozgrzać piekarnik do ilu się da, następnie włączyć grilla i delikatnie uchylić drzwiczki (ja wkładam ścierkę w rogu drzwiczek, wtedy grzałka od grila powinna być cały czas włączona (pomarańczowa w kolorze) bo gorące powietrze non stop ucieka i termostat jej nie wyłącza. Następnie dać kamieniowi chwilę na maksymalne rozgrzanie.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Sitka nie używaj, będzie niedługo odcinek o pieczeniu w piekarniku pizzy.

Składniki wkładaj po ok 3 minutach, później kolejne ok 3 minuty.
  • Odpowiedz
@MG78: Dlaczego sitka nie? Jest to metoda stosowana nawet w niektórych pizzeriach z powodzeniem. Wiem ze w Polsce wszyscy są świętsi od papieża i takie heretyczne „nie włoskie” metody są zakazane, ale czemu? Zwłaszcza NY style się świetnie piecze na sitku, bo ta pizza z założenia jest cięższa i ciężej ja wrzucić na kamień.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: takie, na Allegro poniżej 20zl a jak masz gdzieś blisko sklep z zaopatrzeniem gastro to za jakies 16zl maja przeważnie. Ja pieczenie tym dziwę na dwie fazy: najpierw dobrze rozgrzewam piekarnik korzystając z trybu termoobieg + dolna grzałka, potem uchylam drzwi zostawiajac tylko dolna grzałkę i wrzucam pizze ma sitku, po jakichś dwóch minutach dołączam tez górna grzałkę. Nie korzystam z termoobiegu w trakcie pieczeni bo właśnie strasznie przesuszał mi
CapaldiTheDoctor - @OrzechowyDzem: takie, na Allegro poniżej 20zl a jak masz gdzieś b...

źródło: comment_1639211157br9B9aSPnz36JPmp9XQkeN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78 składniki wrzucać po włożeniu już placka z sosem do piekarnika? Jak to?

@malalon nie wiem, ale jak się dowiesz to daj znać ( ʖ̯)

@prnppp
@CapaldiTheDoctor pieczenie przy otwartych drzwiach nie wchodzi w grę w ogóle. To sitko spoko opcja, sprawdzę. U mnie kamień nisko, grzałka góra+dół bez termoobiegu i full temperatura. Mnie i żonie smakuje, ale faktycznie picka z pizzerii jest miękka a ta
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Pieczenie ma dwa razy jest jedna z metod używana przy pieczeniu domowym: najpierw placek z sosem, potem wysuwasz i na szybko składniki. Mi to nie odpowiadało bo prowadziło do zbytniego przesuszenia pizzy. Ale sporo osób tak robi.

Jeżeli nie chcesz zostawiać uchylonych drzwi, to można robić tak ze przy rozgrzewaniu zostawiasz sobie jakies 10 stopnii zapasu na ustawieniu temperatury i dopiero po wrzuceniu pizzy przekręcasz do końca. Chodzi o wymuszenie
  • Odpowiedz