Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam.
Wszystkie media (poza partyjnymi) przez miesiąc z okładem grzały temat ze za turów płacimy pół bańki euro dziennie.
Że to straszne pieniądze. Ze budżet, ze niegospodarność.
OK. ja się nawet zgadzam.

Ale...
Od 2h importujemy 600MW prądu.
Prąd ten między 10 a 11 kosztował 1108zł za megawatogodzinę. Wcześniej 750.
Przez ostatnią godzinę zaniedbania w energetyce wciągnęły radośnie koszt udowy mojego domu.
W dwie minuty cenę auta mojej zony.
Ktoś coś mówi? A po co. A o czym? A czemu?
ktoś coś robi?
A po co skoro nikt nie mówi.

I niestety tym razem to nie jest wina PiSu.
To wina wszystkich od czasu #!$%@? do kosza Żarnowca czyli od PZPR do dziś. Pomyslcie o tym płacąc rachunki za prąd, pomyślcie o tym kupując świeczki.

#energetyka #bekazpisu #bekazpo #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazpodludzi #4konserwy #neuropa - wszyscy dali dupy po równo.

https://www.pse.pl/home
  • 8
@wbielak: ?? Przecież jest krzyk teraz o rosnące ceny energii. Dużo o tym było bodajże w sierpniu/wrześniu? Kiedy w końcu Chiny musiały wyłączać produkcje, ale o tym już było wiadomo dłuzej z tego co wiem.
Ceny by urosły i tak, bo jest energetyczny problem teraz na całym świecie, więc tego się nie da uniknąć - https://en.wikipedia.org/wiki/2021_global_energy_crisis
No, ale gdyby PiS nie rozwalało ekonomi, obsadzało stołki ludźmi którzy się znają na robocie,
@wbielak: przecież ta szopka(PiSu) z kupowaniem praw do emisji jest na potrzeby polityki krajowej. Po to by antagonizowac społeczeństwo. Polska ma tak duże zaniedbania w sferze energetyki że politycy nie wiedzą co teraz zrobić. A co najlepiej? Ano będziemy przedstawiać sceny "oblężonej twierdzy " ze wschodu i zachodu. Polska jest w UE od prawie 20 lat, wszystkie rzady wiedziały w którą stronę idzie polityka klimatyczna. Teraz gdy przyszedł czas rozliczeń jesteśmy
@Majsonpl89: No więc własnie się zastanawiam czemu wszyscy nie naciskamy na budowę elektrowni atomowej.
Jeśli coś powinniśmy budować na szybko i nawet drożej niż trzeba to właśnie to a nie plotki.
Kurde, niech sobie nawet na tym wałki zrobią. Oni nie są w stanie tyle ukraść co tracimy na niekompetencji.
@wbielak: Ale co sprzedawać? Węgiel? Z węglem mamy taki problem, że mamy go jeszcze bardzo dużo, ale w trudno dostępnych miejscach i pod miastami. Jak go wykopiesz, to będą budynki się niszczyć. Więc to wszystko trzeba zabezpieczać i tak dalej. To wszystko kosztuje i jest drogie. Więc gdybyś go chciał sprzedawać, to byś musiał połowę Śląśka przesiedlić.

No więc własnie się zastanawiam czemu wszyscy nie naciskamy na budowę elektrowni atomowej.


Nie