Wpis z mikrobloga

Kupiłem meble do kuchni w castoramie. Do szafek wiszących byli dołączone takie haczyki jak na zdjęciu poniżej. Należy je niby przełamać na pół i przykręcić z lewej i prawej strony szafki.

Ale zastanawia mnie, czy nie bezpieczniej byłoby kupić dłuższą listwę na szerokość całej szafki i przekręcić ją w wielu miejscach, a nie tylko w tych 4 dziurkach jak na zdjęciu?

#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #majsterkowanie #meble
Gumaa - Kupiłem meble do kuchni w castoramie. Do szafek wiszących byli dołączone taki...

źródło: comment_16390079273ZjcXHv5FU7kdw3rU0Ks09.jpg

Pobierz
  • 27
@Gumaa: listwa lepsza ale coś za coś. Z tymi uchwytami możesz zlicować ze ścianą na 0 a z listwą będziesz miał kilka mm odstępu. Twój wybór. Te oryginalne mocowania też będą ok jak masz czym wywiercić porządne otwory pod kołki i to ogarniesz (nie jest to jakieś rokjetsajens ale nie każdy sobie z tym radzi)
@janznetu: nie mówię że się nie da, ale jak op po prostu przykręci listwę do ściany i powiesi na niej szafki to mu wydzie szpara. Która swoją drogą może nie przeszkadzać w niczym, ale może też być w takim miejscu że go będzie #!$%@? przez lata jak tylko na to spojrzy. Można zrobić na listwie bez szpar ale to już wymaga dodatkowej roboty - np. podcinania.
@JTRPK: @klokupk: @dlugi_: @janznetu: @aleja6grobnr4: bardzo dziękuje za odpowiedzi

Trochę się obawiam o stan jeden ściany działowej w kuchni. Jest trochę podziurawiona, kiedyś tam było "okno" do łazienki i zostało zamurowane cegłami tak z 20-30 lat temu. Dlatego skłaniam się ku listwie, ale jednak cięcie mebli będzie mocno upierdliwe bo nie mam odpowiednich narzędzi.

Opcja z listwami przyciętymi na szerokość szafek (tak aby schowały się między bokami)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gumaa: ja ci tylko piszę jak często robią fachowcy, gdy wiesza się szafki na jednej listwie. Miejsce, które wskazałem wycina się przed skręceniem szafki i da się to że spokojem zrobić piłka ręczną. Jest to zupełnie niewidoczne, jeżeli nie zapomnisz żeby nie wyciąć tego w szafkach skrajnych. I nie jest to utrudnienie a wręcz ułatwienie. Wieszasz jedna listwę i nie #!$%@? się z pojedynczymi uchwytami. Po za tym taka konstrukcja jest
@Gumaa: miejsca sporo. Jak szafki nie mają być pod samym sufitem, to dasz radę spokojnie. Pod sam sufit też się da, ale tu już potrzebna precyzja na milimetry jeśli chodzi o wysokość montażu listwy.
Najlepiej zrób jak radzi @Amorfly czyli jedną listwa i wycięcia na nią na styku korpusu szafek.
Jak szafki nie mają być pod samym sufitem, to dasz radę spokojnie. Pod sam sufit też się da, ale tu już potrzebna precyzja na milimetry jeśli chodzi o wysokość montażu listwy.


@janznetu: nie, będzie parę centymetrów do sufitu