Wpis z mikrobloga

// persist // redux

mając rootReducer = (state,action) = {

// logika inside np
return combinedReducers(state,action)

}

chciałby gdy mam akcję // login i logout zareagować inaczej w rootReducerze

Akcja spoko działa, ale jak mam ustawić mu jakiś state w części konkretnego slice.
Czy manulnie mogę to zrobic tak:

state.sliceName.state = false

Według reduxa nie, bo nie jest jest purefunction. Powinien też być wywołany przez dispatch hook.

dispatch nie wywołam bo useDispatch może być wywołany tylko wew functional Component.

Każdy slice ma w sobie inititalState.changed = false. W czasie pracy zmienia się na true. Chcę żeby użytkownik po zalgowaniu zawsze miał go na false. Zapobiega to u mnie initial UseEffect fetch / post.

#react #programowanie #persist #localstorage #redux #javascript
  • 8
@tlaziuk: Nie koniecznie o to mi chodziło:

Mam:
sliceA
sliceB
sliceC

// w każdym z nich mam part of state:
state.changedA w sliceA
state.changedB w sliceB
state.changedC w sliceC

//////////////////////// => potrzebuje je wszystkie ustawić na False w momencie gdy użytkownik się wygoluje i nie wiem czy prymitywnie myślę czy jak.

Tzn mógłbym zrobić tak==> W linku co podałeś

Stworzyć sobie ThunkAction który zwraca dispatch.
W Thunku odwołać się do nich
#!$%@?... ale spam robię, wstanę rano napiszę i wrzucę najwyżej na pasteBina jak nie zadziała. Bardzie mi chodziło o wyłapanie akcji w deklaracji rootReducera poprzez action.type.
Niby działało, ale używając RTK + immer + slice nie mam jako tako action.name/type. Mam po prostu literał obiektowy. I jego nazwa to action.type ?

Cieżko z czasem ostatnio i nie testowałem - na razie w głowie rozwiązania pisałem.

Mam jeszcze jeden problem z wydzieleniem części
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NiewzruszonaMasa ja osobiście z RTK nie korzystałem "na produkcji" także nie licz na jakąś wyszukaną pomoc z mojej strony,
bez RTK po prostu dispatchowało by się akcję na którą reagował by każdy reducer o ile by tego potrzebował i tyle,
to co piszesz z tym thunkiem i trzema oddzielnymi akcjami to straszne i intuicja podpowiada że musi istnieć jakiś lepszy sposób