Wpis z mikrobloga

Zwrot auta na koniec umowy najmu długoterminowego/leasingu z możliwością zwrotu - zakończenie

Podsumowanie wpisu https://www.wykop.pl/wpis/62168485/zwrot-auta-na-koniec-umowy-najmu-dlugoterminowego-/

TL;DR:


Dosyć szybko, bo raptem dwa dni po oględzinach, dostałem kosztorys na maila. Było dokładnie tak, jak mówił rzeczoznawca - koszt naprawy na zero (picrel), w opisie tylko wspomniane wgniecenie. O felgach ani słowa, tak samo jak o wszelkich skazach na lakierze.

Wczoraj dla pewności zadzwoniłem jeszcze do VWFS żeby dowiedzieć się, czy jest jeszcze coś co muszę zrobić zanim umowa zostanie zakończona - jeśli kosztorys jest zerowy to wszystko. Na drugi dzień pojawiła się informacja na portalu klienta, że kontrakt został zakończony (ʘʘ)

Podsumowując, przez 3 lata użytkowania płaciłem tylko raty, za paliwo i ubezpieczenie (wtedy jeszcze pakiet serwisowy był w gratisie). Z autem na szczęście nie było żadnych problemów, obie szkody ogarnięte z OC/AC.

Nie ma się czego obawiać przy zwrocie auta, przynajmniej w przypadku finansowania od dealera. Jak pisałem w pierwszej części wpisu, o samochód praktycznie wcale nie dbałem poza myciem kilka razy w roku, przy zwrocie daleko mu było do idealnego stanu, a pomimo tego nie mam żadnej dopłaty.

Czy warto? To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć, czy jest w stanie dopłacić za wygodę możliwości wymiany auta co kilka lat, do tego dochodzi urlop od mechanika.

Czy wziąłbym drugie auto z takim finansowaniem? Już wziąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz tylko czekam, aż ktoś wrzuci filmik Petrolheada o najmie xD

#motoryzacja #samochody #leasing
peterr767 - Zwrot auta na koniec umowy najmu długoterminowego/leasingu z możliwością ...

źródło: comment_1638973243lFqpPWf6mw5eR1khove3Et.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@peterr767: Nie odpisałem na tamten wpis, bo uciekło mi z listy to-do. Natomiast wypowiem się tutaj:
Co umowa to inna opinia. Filmik Petrolheada to kpina oczywiście, gość wypowiedział przed końcem umowy, nie wiem czego oczekiwał. Co do samego zwrotu:
Są dobre historie jak u Ciebie, ale są i złe. Wiele ma znaczenie w jakiej kondycji finansowej jest firma w momencie zwrotu (i tu mówię serio, rzeczoznawcy firmowi, bo DEKRA nie decyduje
  • Odpowiedz
@OptiFinance: może tak - mój wpis nie miał na celu gloryfikacji najmu jako jedynej słusznej formy finansowania, bardziej przedstawienie jak to wyglada w praktyce na moim przykładzie. Wspominałem już o tym w poprzednim wpisie, że tworzę go po przeczytaniu wielu opinii na wykopie o tym jak zdzierają przy zwrotach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każda historia kończy się tak kolorowo jak w moim przypadku.

Ad. 1 - zależy gdzie imo.
  • Odpowiedz
@peterr767 Właśnie brak rabatów przy droższych autach jest problemem, bierzesz najem po cenie katalogowej auta np za 200k, i odliczasz 75% z rat, a spokojnie kupiłoby się auto z rabatem za 150k i odliczało całość z podatku.
  • Odpowiedz