Wpis z mikrobloga

Robił ktoś z Was takie trikasy z okularami, żeby zlikwidować ryski ze szkieł? Mam mnóstwo mikrorysek od czyszczenia ich husteczką higieniczną (teraz już wiem, że nie można) i znalazłem w necie kilka stron, które dają rozwiązania na takie ryski - tzn. pasta do zębów lub soba oczyszczona. Ktoś coś takiego robił?

https://www.wokularach.pl/blog/jak-usunac-rysy-z-okularow-5-sprawdzonych-sposobow

Ogólnie kupiłbym nowe szkła, gdyby nie to, że Pani mi powiedziała, że okulary mi prawdopodobnie pękną, więc w tych obecnych mi nie zamontują szkieł. Mogę kupić nowe i w nich zrobić. Słyszałem to tam już tyle razy, ile wymieniałem szkła w poprzednich okularach. I nigdy nie pękły xD I nawet słyszałem to w okularach, które mam teraz, jak były to pierwsze szkła - że są cienkie oprawki i mogą pęknąć xD Oczywiście nie pękły.
Ale jednak teraz faktycznie mam na nich takie wklęsłe obicie, jakbym o coś w nie walnął. I nie wiedziałem skąd mi się to wzięło, a to wychodzi na to, że tworzywo się jakby skurczyło w jednym miejscu. No i może faktycznie by pękły, a ja nie chcę kupować innych okularów. Nawet tych samych bym nie mógł kupić, bo już ich nie sprzedają

#okulary #zdrowie #optyk #okulista
  • 2