Wpis z mikrobloga

Drogie mirasy naszła mnie myśl zrobienia zrobienia coś a la domowej roboty hempshot. Otóż zauważyłem, że można kupić zmielony susz cbd na kilogramy za śmieszne pieniądze. Domyślam się, że pewnie jest kiepskiej jakości, ale przecież nie do palenia to. Zakładając, że taki biedasusz ma z 0.1% thc to shocik z 20g powinienen klepnąć. Wiem jak się robi nalewki z trawą, ale tak przeliczyłem, że gdyby to robić klasycznie tj. Dać do piekarnika potem utopić w spirytusie to jednak średnio się to kalkuluje bo spirytus spożywczy drogi. Jednakże natknąłem się na artykuł, że można użyć alkoholu izopropylowego, a potem go odparować i zdrapać osad który następnie można zmieszać z czymś smacznym. Pytanie czy jak odparowuje alkohol ipa w wysokiej temperaturze to automatycznie następuje dekarboksylacja i nie muszę tego wcześniej trzymać w piekarniku? Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na wydobycie cennych substancji z suszu? (Masełko i inne tłuszcze raczej nie wchodzą w grę bo ponoć mniej absorbuje substancji niż alkohol)
#marihuana #narkotykizawszespoko #cbd
  • 16
@Thundercock: Po prostu właduj do gara z 50g przemysłówki dostępnej na pierwszym lepszym allegro + łyżeczkę masła i zagotuj na mleku. Siłą rzeczy jest tam trochę THC które można poczuć. Rok temu przetestowałem tego trochę, moc wychodzi bardzo różna, od takich że rzeczywiście czuć solidne uderzenie, po lekkie uczucie uspokojenia i senności. Roślina roślinie nierówna pod względem zawartości kana.
@KartaSieciowa: Zwyczajna makumba z samosiejki/przemysłówki. Zanim się zlecą mądre głowy że "hehe, przecież CBD nie działa, pewnie placebo Ci wali po głowie" to warto zaznaczyć że THC oralnie działa mocniej, dłużej i w mniejszych dawkach, a w każdej konopii jakieś śladowe ilości będą. Dla smaku można rozpuścić czekoladę, bo to niezbyt smaczne. Całkiem nieźle się sprawdzały kwiatostany od Kombinatu Konopnego, ale na dobrą sprawę można każdą próbować ugotować i zobaczyć co
@bear2112: Ediblesy działają inaczej. 20g ediblesa z konopii przemysłowej 0.1% thc to 20mg thc. Wg. Kalkulatora gdy spalisz jointa z 1g trawy 1% thc to przyswoisz jedynie 4mg thc. Robiłem ostatnio nalewkę z 3g trawy 20% thc w 500ml spirola. Jeden kielon 20ml co by dawało proporcjonalnie 0.12 g na taką porcje #!$%@?ł dość srogo. Liczyłem kalkulatorem, że było wtedy 24mg thc na kielona i jest to ekwiwalentem mniej więcej 0.4g