Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#leasing
Chce sobie wziąć autko w leasing. Do tej myślałem, żeby rozegrać to na zasadzie wiekszej wpłaty, coby sobie wygenerować koszta, potem rata i stosunkowo niski wykup.
Dziś mialem rozmowę z doradcą z PKO, który sugerował mi, że w obliczu #polskilad lepszym rozwiązaniem będzie wziecie niskiego wkładu i stosunkowo niskiej raty tak, by na koniec leasingu wartość wykupu była w granicach wartości pojazdu. Wtedy po wykupie i następnie sprzedaży ponosimy stosunkowo niskie podatki, bo płacone od różnicy między cena wykupu a wartością realna. Legitne to?
  • 16
  • Odpowiedz
@Majsterzyna: Ja tez biore teraz leasing. Gdzies ktos w necie wspominał o dużym wykupie ale nie zagłębiłem tematu. Legitne to na pewno jest bo Przeciez nic nie kombinujesz.

Bedziesz przechodził na ryczałt?
  • Odpowiedz
jeżeli nie macie opcji darowizny na grupie 0 to całkiem spoko opcja


@OptiFinance: Rozwiniesz?

W mojej sytuacji jest tak, że przechodzę na ryczałt, więc nie bedę mógł odliczyć kosztów. Założenie gościa z PKO jest takie, że przy wykupie będzie spory koszt, który zostanie wyrównany sprzedażą. W przypadku ryczałtu, owy koszt będzie przezroczysty dla mnie, więc czy będzie duży czy nie, nie ma on wpływu na moje rozliczenie podatków. Mam rację?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: jeżeli jesteś na ryczałcie to lotto. Zapłacisz 3% dochodowego od sprzedaży majątku firmowego + 23% VAT. I o VAT się tutaj rozchodzi. Doradcy z PKO chodziło o rozliczenie FV wykupu jako towar i sprzedaż w ciągu 12 miesięcy. Wtedy rozliczamy 100% VAT i jednorazowo zakup towaru. Bilans VAT będzie 100% do 100% a nie 50%(przy wrzuceniu w środek trwały) do 100%.

Furtka z darowizną w grupie zerowej polega na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: małżonek, zstępni (np. syn, córka, wnuki, prawnuki), wstępni (np. matka, ojciec, dziadkowie), rodzeństwo, ojczym, macocha, pasierb, zięć, synowa, teściowie
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Tak, podczas rozmowy podałem mu, że myślałem o furtce z darowizną na brata. To po prostu zasiał ziarno niepewności mówiąc, że nie mamy pewności, że rząd za chwile nie załata tej możliwości.
  • Odpowiedz