Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pankalmar: w nocy światła ok, w ponury, deszczowy dzień jakbyś jechał bez, wyciszenie słabe ale bez dramatu, spalanie z 15k ok 8l/100km z dystrybutora, (cykl 50/50, komputer zawyża ok 0.5l). Mam bieda pakiet wiec tylko asystent pasa (uzywam tylko w trasie) i ostrzeganie o kolizji, oba działają dobrze. W tych pieniądzach nie ma konkurencji patrząc na stosunek jakość/cena.
Wyciszenie niestety jest dość przeciętne. Spalanie jak na razie, średnia z 12kkm (z dystrybutora) 8.2l, przy dość mieszanym użytkowaniu, ale raczej z mniejszością po mieście. Systemy wspomagające bez zarzutu. Z wad, automatyczne wycieraczki są beznadziejne do tego stopnia, że wolałbym samemu ustawiać interwał czasowy. Być może w polifcie zostało coś poprawione.

Polecam dołączyć do grupy na Facebooku, gdzie od czasu do czasu pojawiają się recenzje po dłuższym okresie użytkowania.
@ZaczynamOdNowa: Honda Civic X 1.5? Niby tylko 180 koni ale na youtube maja porownywalne czasy do 100 i do 200. Dla mnie KIA wygrywa stylistycznie no ale Honda to Honda.

@maves: Właśnie to wyciszenie w samochodach koreańskich/japońskich jest najwieksza wada :/

tak czy siak wasze opinie pokrywaja sie z wiekszoscia tych w internecie. Spalanie 8L jest ok, systemy testowalem w KIA Optima to dzialaly w porzadku. Pozostaje tylko proba "wziecia"
Właśnie to wyciszenie w samochodach koreańskich/japońskich jest najwieksza wada :/


@pankalmar: W tej klasie aut ciężko znaleźć dobrze wyciszony model niezależnie czy to z Korei, Japonii, Francji czy Niemiec tu jest tylko głośno lub bardzo głośno. Kiedyś Lancia Delta była genialnie wyciszona i biła auta z tej klasy na głowę, no może poza Lexem CT200H
Z wad, automatyczne wycieraczki są beznadziejne do tego stopnia, że wolałbym samemu ustawiać interwał czasowy.


@maves: wyczyść dobie szybę od zewnątrz i od środka, wymień pióra wycieraczek i poczytaj w instrukcji jak działają - bo działają inaczej niż np w VAGu.
@bidzej: A co mają pióra do czujnika deszczu? Od wyjechania z salonu, za każdym razem podczas deszczu mam z tym problem. Niby jest pokrętło, które w teorii ma wpływać na czułość wycieraczek, a w praktyce na każdym położeniu uruchamiają się za późno.
@bidzej: czyli jeśli dobrze rozumiem, kupując samochód z salonu, przed pierwszą jazdą w deszczu powinienem wymienić wycieraczki, bo fabryczne są złe? Bo jak mówię, nigdy nie działały mi tak żebym nie musiał o tym myśleć.
@maves @pankalmar : zgadzam w 100% co do wycieraczek, po odbierze robiłem trasę Kraków - Warszawa gdzie w połowie drogi zaczął padać deszcz a później deszcz ze śniegiem. Wycieraczki można powiedzieć, że w trybie auto właściwie nie działały, raz włączały się jak na szybie było kilka kropel a gdy szyba była prawie cała zawalona śniegiem to nawet nie drgnęły :/ co do wyciszenia do zależy czym się wcześniej jeździło, ja np przesiadłem
Po 2 latach i 60k km, spalanie na desce pokazuje około 9.5l (nie liczę z dystrybutora bo mi się nie chce). Co do wyciszenia to wszystko zależy z jakiego auta się przesiadasz lub jakimi jeździłeś. Dla mnie ok, ale widywałem lepsze aczkolwiek w wyższej klasie cenowej. Zgodzę się z innymi co do wycieraczek. Raz działają, raz nie. Lepiej jakby był ręcznie sterowany interwał. Wszystko inne nadal mi się podoba i nie widzę