Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jak pozbyć się wilgoci z auta? Mam pochłaniacz wilgoci w woreczku który robi robotę generalnie tylko jak w aucie nikt nie siedzi. Jazda z cały czas wyłącznym nawiewem na szybe trochę odpada, bo silnik pojemności kartonu źle znosi dodatkowe obciążenie alternatorem.
#woda #auto #wilgoc ##!$%@? #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@SzczerbatySuchar: proponuję starą dobrą metodę, jak kończysz jazdę (nagrzane wnętrze), otwórz na 1-2cm szyby, pozwól trochę odparować tej wilgoci. Jak jeździsz z mniejszymi prędkościami to tak samo, lekko uchyl, ciepłe wilgotne powietrze idzie do góry.

Są też środki higroskopijne, te poduszki, je pamiętam, że trzeba w mikrofali wygrzewać 2-3 minuty co kilka dni jak pochłoną wilgoci.
  • Odpowiedz
@SzczerbatySuchar:
najpierw ustalić przyczynę zawilgocenia i ją usunąć, potem usunąć samo zawilgocenie

nie panikuj, że nadmuch tak obciąża alternator a w konsekwencji silnik...
btw. nie wyobrażam sobie wyłączyć nawiew, niezależnie od pogody czy pory roku, lol
  • Odpowiedz
silnik pojemności kartonu źle znosi dodatkowe obciążenie alternatorem.


@SzczerbatySuchar: Rozumiem że nie używasz też radia, świateł, kierunkowskazów i wszelkich innych odbiorników prądu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam przeciek w bagażniku, pacjent to Toyota Aygo I gen. Przeciek jest z elementu łączącego lampy z karoserią, mianowicie gąbki która chłonie wodę tak samo, jak ta, którą się kapę. Próbowałem to uszczelnić sylikonem, nawaliłem go w opór, ale efektu brak. Dodam tylko że ten problem to typowa usterka dla tego modelu. Efekt jest taki, że pod kołem zapasowym mógłbym hodować rybki, gdybym nie opróżniał tego miejsca z wody. Brak mi już
  • Odpowiedz