Wpis z mikrobloga

@Eleganckikapelusz: Zaraz zaraz, Czy JKM chce ingerować w dobrowolną umowę między pracownikiem a pracodawcą?
Jak pracodawca zażąda inf. dot. szczepień to chyba sprawa jego i pracownika, nie?
Tak jak z kodeksem pracy- to regulacje są dobre czy złe? Czy w zależności do jakiego elektoratu się mówi? Jak do libertariańskiego to złe a jak do szurów z konfy to dobre.
@To_ja_moze_pozamiatam: Państwo musi wyznaczać granice kontraktowe, aby nie prowadzić do patologii. Niekontrolowany kapitalizm osiąga to samo co komunizm, tyle że innymi ścieżkami (parafrazując Erika von Kuehnelt-Leddihn). Korwin często jest zbyt libertariański, nie rozumiejąc lub nie chcąc rozumieć, że obecnie, największym wrogiem wolności są międzynarodowe korporacje.
@xerox: Może tak- może nie. Chodzi mi tylko o to, że JKM zaprzecza sam sobie. Przed konfą był wolny rynek, nieingerowanie w umowy o prace, podcieranie się Kodeksem Pracy i Kartą Praw Człowieka i gwóźdź wbity w mózg nacjonalistów. Teraz nacjonaliści są spoko a że elektorat jest mocno antyszczepionkowy i antykovidowy to już mówimy o zakazie pewnych klauzul w umowie o pracę czy coś takiego no przecież to wolność.
@To_ja_moze_pozamiatam: Tak, owszem. Jeżeli chodzi o wolność i własność, paradoksalnie najbardziej rozsądny i pryncypialny jest Braun, przy czym trzeba by odsiać koronowanie Jezusa na króla Polski. PS. Proszę nie wrzucać teraz wypowiedzi dot. LGBT itp. itd., bo wydaje się to bezcelowe i nie dotyczy dyskusji.