Wpis z mikrobloga

@LongDickJohnson: Hah, nie, nie uczyliśmy ;P Kilkanaście dni temu dopiero się nauczyłem jak tam w ogóle kasę przelać ;P Raczej bez analizy po prostu kupuje sobie po trochu różnych walut które są najgłośniejsze w różnych miejsach/serwisach i trzymam ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LegenD: na giełdzie jest tyle algorytmów, które tylko podchwycą że czas kupować, to wtedy idą miliony na transakcje, że spadkami podobnie + bezpieczniki. Na końcu i tak traci szarak/ulica
Wytłumaczy mi ktoś ten ruch giełdy? O co tu chodziło i jak to się stało, że w ułamku sekundy kilka tysięcy w dół i nagle w górę ? Co za tym stoi ?


@LegenD: A myślisz że to jest ważne? Każdy analityk po fakcie wytłumaczy ci dokładnie dlaczego coś się stało i że to było do przewidzenia. Zawsze znajdzie się jakiś powód.
@woskrosenie: co ma do tego jakikolwiek analityk. To nie miało nic wspólnego z analizą, nie ma szans na takie ruchy w formie personalnej. Chodziło mi bardziej o to jakie technologie/boty/algorytmy etc tym zarządzają
@LegenD: Pytałeś "Wytłumaczy mi ktoś ten ruch giełdy?" to odpowiadam że każdy analityk wytłumaczy. Jeden powie że jest podwójny szczyt, drugi że jakaś korporacja wyprzedaje BTC, trzeci że coś jeszcze innego. Tylko że to wszystko jest już nie ważne bo po fakcie to każdy jest mądry.
A tak mocno poleciało bo było od groma więcej zleceń sprzedaży a brakowało zleceń kupna. Równie dobrze może się okazać po czasie że ktoś przez
@LegenD: No to jak wytłumaczyć ten ruch nie analizując tego ruchu? Strzelając?
Jeśli chodzi ci o odpowiedź typu że człowiek X zrobił czynność Y i powstał ruch na -20% to tego się nie dowiesz na wykopie.
@woskrosenie: a jak chcesz go przeanalizować, jakie masz możliwości? Grałem wtedy na shortach i obserwowałem wykres, to się wydarzyło w mgnienu oka. Tak o dokładnie taką odpowiedź mi chodziło, że człowiek X zrobił czynność Y. Kilku mirasów już wyżej odpowiedziało, likwidacja aktywów lewarowanych, algorytmy podchwycające czas kupna itp, a Ty wyjeżdzasz z jakąś analizą 2 sekundowego wstrząsu..
@LegenD: Ja nie chcę analizować wykresu bo to nie ma sensu i z tego co piszesz to chyba masz takie same wnioski. "Likwidacja aktywów lewarowanych" - brzmi to jak stare proste wywalenie longów na SL.

na interii piszą:
"W momencie spadku ktoś zrzucił 1500 BTC w minutę. Cenę bitcoina pogrążyła podaż ok. 4000 bitcoinów. Później nastąpił tzw. efekt kuli śnieżnej i przełamanie kolejnych dołków.

Zdaniem analityków jest kilka przyczyn tez wyprzedaży
@woskrosenie: Bardzo konkretna i rzeczowa odpowiedź, szacunek. Niemniej chyba się zwyczajnie nie zrozumieliśmy, nie chodziło mi o analizę zrzutów, tylko sam fakt momentalnego odbicia w górę. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.
@woskrosenie: Co do poziomów pozycji, gówno z tego ugrałem ^^ Jestem stosunkowo początkujący w tej branży, miałem ustawione take profit na 100% i momentalnie je zrealizowało. Jak się zaczęły odbicia wystawiłem longa, ale odbicia szybko się skończyły i zaczęły ponowne spadki, więc stop zadziałał przy 50% i wyszedłem 50% na plus, ale przy kwotach którymi operuję zapluł byś monitor ;P
nie chodziło mi o analizę zrzutów, tylko sam fakt momentalnego odbicia w górę


@LegenD: normalnie na giełdzie jest mnóstwo zleceń oczekujących ustawionych przez ludzi. Jak na danym walorze są poustawiane zlecenia oczekujące to jak ktoś inny otwiera pozycje to zlecenia oczekujące są realizowane. Tak to działa normalnie. Zlecenia oczekujące można zobaczyć na tzw. order book, jest to dodatkowo płatna opcja u brokera. Dużo zleceń oczekujących nie pozwoli na gwałtowny ruch. Zlecenia
@woskrosenie: Okej, ma to wszystko ręce i nogi. Kłaniam się nisko i serdeczne dzięki za wyjaśnienie, jesteś jedynym który zamiast śmieszkować bardzo ładnie to opisał. Nieźle wyzerowało ten rynek ze zleceń... To the moon życzę.
jesteś jedynym który zamiast śmieszkować bardzo ładnie to opisał


@LegenD: dlatego że jesteś nowy jak to określiłeś i żebyś nie trafił do jakiegoś szkoleniowca który będzie wyjaśniał za pieniądze wszelkie niuanse tradingu. W sumie sam nie wiem co jest gorsze: spekulacja czy szkoleniowiec biorący kasę XD