Wpis z mikrobloga

Młoda lvl 13.5 dzisiaj powiedziała mi że woli dziewczyny. Oczywiście jestem po jej stronie, zawsze będę. Ale jakoś mi ciężko z tym. Wiem przez co będzie musiała przejść, ile hejtu doświadczy. Zaczynając od jej taty który jest bardzo konserwatywny.
Wiem też że w tym wieku świadomość seksualna dopiero się kształtuje i wszystko może jeszcze się zmienić, ale też od jakiegoś czasu miałam takie przeczucie że to właśnie tak będzie.
Są tu jacyś rodzice dzieci LGBT? Jakieś rady, life hacki?

#lgbt #dzieci #pytanie
  • 27
  • Odpowiedz
@369zszywek Normalne pytanie, co w tym dziwnego? Zapewnij dziecku wsparcie, bo to teraz gorący temat i może się spotkać z przykrymi uwagami. No chyba, że nie mieszkacie w Polsce. Może psycholog by doradził jak się w tym odnaleźć? Przede wszystkim akceptacja, komunikacja i zrozumienie. Tego dzieci, niezależnie od orientacji, najbardziej potrzebują.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krokiruks no właśnie o tym piszę, to mnie martwi. Spotka się z niezrozumieniem i hejtem, oby niczym gorszym. Najchętniej bym jej doradziła żeby nie robiła coming out do końca roku szkolnego (8 klasa, egzaminy). No ale też nie chcę się wtrącać za bardzo, to jej życie
  • Odpowiedz
@369zszywek Moim zdaniem zdecydowanie to nie jest moment na coming out. Wiesz jak to będzie? Chłopcy będą się śmiać, a dziewczyny się odsuną z obawy, że będzie je podrywać. To i tak jest trudny wiek, bunt itp. Jeśli faktycznie woli osoby tej samej płci to niech to się na spokojnie w niej kształtuje. Mam tu na myśli uczucia emocje, ale też seksualność. Musisz ją wspierać z całych sił żeby nie czuła,
  • Odpowiedz
@369zszywek: Myślę że najważniejsze jest to byś po prostu ją wspierał to jest bardzo ważne w takich chwilach,
niestety ale zdarzają się rodzice którzy dla swoich dzieci są bardzo okrutni z tego powodu np jak rodzice mojego chłopaka, niestety przygłupów jest wiele i nie każdy się na rodzica nadaje a jak patrzę po ludziach których znam to bym powiedział nawet że większość się nie nadaje.
Co do samej seksualności to
  • Odpowiedz
  • 0
@Krokiruks dzięki, też tak uważam.
Myślę że ona kompletnie nie ma poczucia że LGBT to coś nienormalnego, obraca się w środowisku cosplay/manga i ma trochę znajomych LGBT bądź trans. Myślę też że nie zdaje sobie sprawy z jaką ściana się zderzy poza tym środowiskiem.
  • Odpowiedz
@369zszywek Póki jest w środowisku, które ją akceptuje to jest wszystko ok. Moim zdaniem powinna się ich trzymać, bo to jak siła napędowa i przede wszystkim osoby wśród których jest "swoja". Inni ludzie reagują bardzo różnie. Są tacy co nic nie powiedzą, tacy co po cichu coś skomentują, ale i tacy co będą rzucać krzyżem, bo to ktoś różny od nich. Musisz ją przygotować też na to jak radzić sobie z
  • Odpowiedz
@369zszywek: Może jak byś nie pozwalała 13 letniej dziewczynce siedzieć w gronie lesbijek i transeksualistów czy innych mangowców to by nawet nie wpadła na to, że jest lesbijką? Serio uważasz, że pozwalanie młodej dziewczynce w wieku dorastania na przebywanie w takim środowisku to odpowiedzialna decyzja rodzicielska?
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudyprzegrywv2 ta dziewczynka jest już nastolatką i ma prawo do swojego hobby oraz spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach.
Nie wyobrażam sobie jakby np. moja matka miałaby mi zabronić spotykania się z moim towarzystwem jak byłam nastolatką. Też były różne osoby ale własny rozum i rozsądek wystarcza żeby ślepo nie naśladować, a mojemu dziecku akurat rozumu i rozsądku nie brakuje.
  • Odpowiedz
@369zszywek: LGBT to przede wszystkim dzisiaj moda (a są tacy co uważają, że to nawet więcej niż głupia moda ale nie będę wchodził w filozofowanie). Pewnie istnieje jakiś drobny procencik ludzi którzy faktycznie mają silne skłonności od dziecka do jakiejś dziwnej orientacji ale najnowsze badania pokazują, że w niektórych postępowych amerykańskich szkołach nawet 40 % dzieciaków identyfikuje się z byciem tęczowym. Wpaja to netflix, wpaja to cała współczesna kultura. Pozwalanie
  • Odpowiedz
@369zszywek: Moja znajoma była w podobnym wieku. Takie same zainteresowania, obroty w podobnym kręgu. Nie spotykała się z hejtem z tego powodu, ale jej grono znajomych zrobiło się bardzo wąskie z upływem czasu
  • Odpowiedz
@Rudyprzegrywv2: widzę że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz ale tak to jest jak heteryk się wypowiada na temat homoseksualizmu
wy po prostu nie rozumiecie tego o czym gadacie i najlepiej o homoseksualizmie to wiemy my geje a nie wy proste
a tak to widzę że powtarzasz jakieś pierdoły nie mające związku z faktami
  • Odpowiedz
@Rudyprzegrywv2: raczej tyle to można o was powiedzieć macie zerowe pojęcie o tym na czym polega homoseksualizm i się najgłośniej na jego temat wypowiadacie co jest po prostu śmieszne bo tworzycie sobie jakieś chochoły
olso będzie mi jakiś przygłupi homofob coś tam pierdzielił o obiektywności
  • Odpowiedz
Oczywiście jestem po jej stronie, zawsze będę. Ale jakoś mi ciężko z tym. Wiem przez co będzie musiała przejść, ile hejtu doświadczy.

Zaczynając od jej taty który jest bardzo konserwatywny.


Jak do tego doszło

@369zszywek:
  • Odpowiedz
Zaczynając od jej taty który jest bardzo konserwatywny.


@369zszywek: Nigdy nie zrozumiem kobiet wychodzących za takich ludzi.

Ale wracając do tematu:
Jedyne co pomoże dziecku w takiej sytuacji to radykalna akceptacja. Musisz stworzyć poczucie, że ma ono w rodzicach oparcie, nieważne co się stanie. Nie powinnaś podważać jej orientacji ani rzucać
  • Odpowiedz