Wpis z mikrobloga

Jestem świadoma, że działania Mao doprowadziły do klęski. Był to nadludzki wręcz generał, ale jako władca kraju przecenił swoje możliwości. Nie można wszystkiego rozwiązać jedną kartą, czyli wieśniaki do roboty. Szanuję Mao. Mao to jest postać która mnie inspiruje. Nie ma takich ludzi. Wiara w sprawczość słońca które nigdy nie zachodzi, to coś co mnie pokrzepia. Wypełnia mnie to żarem rewolucyjności. Dzięki temu wstaję z łóżka, i żyję. To jego postać mnie prowadzi. Biorę pod uwagę jego dobre cechy i w taki sposób stanowi to drogowskaz. Nie wiem czy bym sobie bez niego poradziła, bez tego ideału którym chcę się stać. Więc pamiętaj następnym razem reakcjonisto, że atakując Mao, odbierasz nadzieję dobrym ludziom na lepsze jutro.
#antykapitalizm
G.....d - Jestem świadoma, że działania Mao doprowadziły do klęski. Był to nadludzki ...

źródło: comment_16384856592bm7UFP6KAtzm2ZFMIiUNp.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Girl_Debord: Chińska Historia sie kłania. Idź spać lewaczko i nie prowokuj ludzi swoją głupotą. Nikt nie został następcą MAO to po 1. Po jego śmierci i tak faktyczną władze sprawowała partia .(Przed Dengiem byli jeszcze inni ale zapewne nie wiesz jacy dlatego podajesz tylko Denga) Deng był reformatorem jak i inni ale bez zezwolenia parti nic by nie było dodatkowo rewolucja kulturalna nie pozwoliła na to aby ktoś inny był następcą
  • Odpowiedz
@Towarzysz-ka_szary_PaSeK0991: Jeżeli ktoś jest obkuty z historii CCP to jestem to #!$%@? ja. To że Hua Guofeng sobie był następcą de facto nie ma znaczenia. Hu Yaobang nie miał żadnej realnej władzy w porównaniu do towarzysza Denga. Pewnie, zajęło mu kilka lat przejęcie jej, ale jak już to zrobił, a zrobił to w przeciągu kilku lat, to był osobą decyzyjną. Hua Guofeng to przecież pośmiewisko. A Mao miał wiele okazji żeby
  • Odpowiedz
@Towarzysz-ka_szary_PaSeK0991: A charakter rządów zmienia się tak znacząco z przewodniczącym, że jest to demokratyczny centralizm kilku blankistów na szczycie, a nie żadna szersza dyskusja. Jeżeli twierdzisz inaczej, to chciałabym jakichś dowodów, bo to całkiem odważne stwierdzenie.
  • Odpowiedz