Wpis z mikrobloga

Jestem świadoma, że działania Mao doprowadziły do klęski. Był to nadludzki wręcz generał, ale jako władca kraju przecenił swoje możliwości. Nie można wszystkiego rozwiązać jedną kartą, czyli wieśniaki do roboty. Szanuję Mao. Mao to jest postać która mnie inspiruje. Nie ma takich ludzi. Wiara w sprawczość słońca które nigdy nie zachodzi, to coś co mnie pokrzepia. Wypełnia mnie to żarem rewolucyjności. Dzięki temu wstaję z łóżka, i żyję. To jego postać mnie prowadzi. Biorę pod uwagę jego dobre cechy i w taki sposób stanowi to drogowskaz. Nie wiem czy bym sobie bez niego poradziła, bez tego ideału którym chcę się stać. Więc pamiętaj następnym razem reakcjonisto, że atakując Mao, odbierasz nadzieję dobrym ludziom na lepsze jutro.
#antykapitalizm
G.....d - Jestem świadoma, że działania Mao doprowadziły do klęski. Był to nadludzki ...

źródło: comment_16384856592bm7UFP6KAtzm2ZFMIiUNp.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Girl_Debord:

Po 1 K**** NIKT NIE BYŁ NASTĘPCĄ PO DZIS DZIEŃ ZDJ MAO WISI NAD ZAKAZANYM MIASTEM ( jakby ktoś był następcą to by jego zdj wisiało).

Po 2. Bronił oj tak szczególnie na degradacji.

Po 3. Tak wybatożyć go ale spoko nienawidze go i chce go batożyć ale ty obejmij moje stanowisko

Po 4. Co ma Hu Yaobang do Denga. Deng przejął władzę po Hua Guofeng (ale ten i tak
  • Odpowiedz
Po 1 K**** NIKT NIE BYŁ NASTĘPCĄ


@Towarzysz-ka_szary_PaSeK0991: Zdefiniuj słowo następca. Hua Guofeng był następnym krzesłownikiem. Dodatkowo Mao stracił większość władzy w latach 60 już na rzecz denga i liu xiaoqi, i dopiero WPRK mu ją przywróciło. Więc jak najbardziej Deng był następcą i to dwukrotnie xD

jakby ktoś był następcą to by jego zdj wisiało

No nie. Następca władzy nie musi być tak samo czczony. Deng nie robił kultu jednostki
  • Odpowiedz
@Girl_Debord:
Powtórzę znowu Po MAO głownie rządziła partia ( lewackiej gnidy nie przegadam).

Następca według PWN (lewaku)

Następca
1. «ten, kto po kimś następuje, obejmuje jakieś stanowisko, dziedziczy coś»
2. «rzecz, która zastępuje inną, wcześniejszą»
Więc to ty naucz się to definiować.( Jedyne co zrobili po MAO to PRZEJELI ster)

Zresztą podajesz demokratyczny centralizm co samo już świadczy ze nie rządzi 1 osoba na samej górze. (Konstytucja ChRL się kłania )
  • Odpowiedz
@Girl_Debord ok ale to nie działania Mao były kluczowym elementem ktory doprowadził do kleski głodu i kryzysu humanitarnego podczas kampanii wielkiego skoku. Przede wszystkim nałożyła się ona na mase kataklizmów naturalnych które wystąpiły w tamtym czasie jak powodz rzeki żóltej w 1958 i sezon tajfunowy w 1959 a takze miejscowe susze. Także zdecentralizowana struktura komun ludowych w niektorych miejscach tworzyła rozdrobnienie informacyjne ktore utrudniało szybkie reagowanie. Ważnym elementem był także sabotaz ekonomiczny
  • Odpowiedz