Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adamkos718: przede wszystkim uBlock Origin + filtry, zazwyczaj nie instaluję nikomu dodatkowych antywirusów poza Defenderem i taka kombinacja wystarcza. Osobiście używam jeszcze wtyczki Facebook container. Ale jak chcesz jakiś antywir to Bitdefender, ESET albo Malwarebytes to moje typy.
  • Odpowiedz
@supra107: no Vivaldi mi się podoba i tak się zbieram żeby kiedyś spróbować, ale też wiesz, dla mnie FF jest najwygodniejszy bo używam Mozilli od 2003r a układ i tak sobie sam konfiguruję. Nie wymagam od nich przesadnych innowacji póki po prostu działa sprawnie, nie ma jakichś wielkich luk bezpieczeństwa, etc. Ale fakt że to ich "woke" podejście jest śmieszne i sam się z tego śmieję xD jednak wolałbym żeby
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Akurat Vivaldi jest na Chromium, ale mocno okrojonym z Google'owskich spraw. A Vivaldi wolę dlatego że lata temu korzystałem z Opery, i po tym jak z Opery zrobili Chrome'a trudno mi było znaleźć nową przeglądarkę, dopóki nie pojawił się Vivaldi. Od tamtej pory nie potrafię korzystać z czegoś innego bo nic inne nie pozwoli mi np. ustawić pasek kart na dół, bo tak jest dla mnie wygodniej.
  • Odpowiedz
@supra107: aa to ja kojarzyłem że właśnie Vivaldi było na silniku zrobionym przez tego gościa od poprzedniej Opery czy jakoś tak. Może potem przeszli na Chromium bo jednak wygodniej. Ale ogólnie podoba mi się ta przeglądarka. Co do tego paska no to rzeczywiście nie wiem czy się tak da w FF, pewnie ktoś gdzieś kiedyś to zrobił, ale to pewnie kombinacje typu grzebanie w cssie :P
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: W przypadku Vivaldi to kwestia wbudowanych ustawień, a co do CSSa, to cały interfejs Vivaldi bazuje właśnie na CSS i JS, więc można go do woli modyfikować. Nawet jest wbudowane wsparcie dla CSS w eksperymentalnych funkcjach. Ogólnie warto zainstalować i pogrzebać w ustawieniach, bo jest tam naprawdę sporo fajnych funkcji. W ostatniej aktualizacji dodali panel tłumacza którym można automatycznie tłumaczyć zaznaczony tekst, choć tłumaczenia nie są świetne, bo używają
  • Odpowiedz