Wpis z mikrobloga

Mirki da się jakoś bezproblemowo rodzielić faze na jednym bezpiecznku topikowym, na dwóch pokojach razem, aby był osobny bezpiecznik na jeden i drugi..?

Mam dostęp do skrzynki i puszek ale nie wiem jak dokładnie, a właściwie gdzie łaczą sie fazy tych dwóch pokoi..:-(

JAK to sprawdzić? jak przyjdzie elektryk, to wyłączyć wszystkie korki oprócz tego z połączonych dwóch pokoi i wykrywacz napięcia? ;-)

przecież to niezła łamigłówka..

#elektryka #elektronika #pytanie #budownictwo #fotowoltaika
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: można szukać fazerem, chociaż to żmudne zajęcie, można też po prostu otworzyć rozdzielnię i sprawdzić jak tam wygląda połączenie, czy od danego bezpiecznika odchodzi parę drutów - jeśli to osobne obwody i schodzą się do rozdzielni to można kombinować, jeśli nie i łączą się np w puszce no to tak czy siak będzie kwestia pociągnięcia nowego obwodu.
Oczywiście powinien to zrobić ktoś kto ma pojęcie ( ͡° ͜ʖ
@mrKoval: akurat nie w tym temacie.. (chaos tylko jeżeli chodzi o tagio.. nigdy nie w działaniu :-)

@Voyo: wiem, ale JAK namieżyć ów kabel fazowy gdzie się rozdziela, w skrócie w której puszcze.. bo tam pajęczynka niezła.. w puszkach

pewnie wykręcić bezpieczniki i od skrzyneczki wykrywaczem? bo innaczej chyba sie nie da

ps. elektryk skuma w puszcze jak ktoś to połączył 30 lat temu?

2) są jakies moze jak sie
@nutka-instrumentalnews Elektryk dlatego jest elektrykiem, bo kuma jak ktoś podłączył 30 lat temu. To fachowiec, wytłumacz mu jak najbardziej klarownie co chcesz uzyskać, jaki efekt ma być po skończonej pracy. On oceni czy jest to realne, jakie pracę musi podjąć i wyceni też usługę.

Wykrywacze zostaw w spokoju, bezpieczniki podtynkowe zostaw w spokoju.

Masz jakieś praktyczne doświadczenia z elektryką?
@nutka-instrumentalnews: no tak czy siak trzeba coś rozpiąć - albo w rozdzielni, albo w puszce i mierzyć. Można iść od puszki, namierzyć zasilający od rozdzielni i wtedy choćby przemierzyć czy między gniazdami jest przejście, aczkolwiek ja bym chyba po prostu zajrzał do rozdzielni bo jak tam się nie schodzą obwody to i tak dupa zbita. A może elektryk będzie miał jeszcze inny pomysł na ugryzienie tematu. Ale u kumpla w wielkiej
@mrKoval: @Odczuwam_Dysonans: chodzi o to że chyba mam lokatora co kombinuje z farelkami w stylu suszenie prania, patrze na licznik i szło na jeden bezpiecznik ponad 2,5 kw...

w...kiłem się i dałem teraz bezpiecznik na 10 amper ale chyba i tak zejdę na 5 amper

i co z takim zrobić.. najgorzej że normalni lokatorzy sa w tym drugim pokoju na jednym bezpieczniku :-(

mam doświadczenie z elektryką bo kilka domów
@nutka-instrumentalnews: czy niebezpieczne to już kwestia instalacji, bez przesady, lata temu jak miałem miejscówę w piwnicy a prąd był dużo tańszy to całą zimę dogrzewałem się farelką, nic się nie stało. Niby przy 2,5kW już powinno być miedziane 2,5mm2, ale kumpel budowlaniec zawsze się ze mną spiera że tyle razy zrzucał przewody 1,5 do których właściciel podpinał elektronarzędzia i inne sprzęty o trochę większym poborze i były OK. Osobiście jeśli już