Wpis z mikrobloga

@Szumny: nie miałem tego na nogach ale jak dla mnie te linery to sprzęt dla sekciarzy: drogie w #!$%@?, nie pasują do niektórych rolek (znalazłem takie opinie na necie), rozmiarówka to żart ale mają swoich hardcorowych wyznawców. Sam chciałem kupić ale nie wierzę, że liner który ma 1.5cm zakresu wielkości stopy w obrębie rozmiaru jest tyle wart. Osobiście odpuściłem bo 1cm luzu to dla mnie sporo za dużo. W tej cenie
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: mam mondo 29.5 wiec siedzi. Liner da się zapiec w piekarniku wiec luz zniknie. Miałem na nogach raz w salonie bladebil Katowice. Uczucie na nogach inne niż to, co miałem do tej pory, ale pytanie, jak to będzie się zachowywać po 30 minutach skakania? Czytałem tylko pozytywne opinie jak do tej pory w stylu "innego już nie założysz na noge" itp
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: kurczy i opina stopę więc luzy miedzy linerem a stopą znikają. Tak samo jak w łyżwach czy innych butach termoformowalnych. Z przodu jak jest 1cm luzu nie skurczą się to jasne.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Pomijając juz te rzekome luzy. Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia.
Wysokość cuffa w linerze. Mam obawę, że topy i groovy będą wchodziły tylko z mega ugiętymi nogami. Nie oszukujmy się. Prosem nie jestem xDD Co prawda w M12 dam radę wskoczyć royale teraz, ale mam strach, że z tym linerem będzie jeszcze ciężej. Pojadę pewnie do bladebila znowu, przymierze w swoich rolkach, spytam tam typów bo są całkiem
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: ta pozwolą ci z Katowic są spoko, już raz proponowali przymiarki, ale powiedziałem w tedy że jak dozbieram kase to będe mierzyć. Oni tam skaczą też, więc mądrego to i warto posłuchać. Na pewno coś jeszcze doradzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: To w ogóle nie jest prawda co piszesz, Materiał się kurczy więc opina stopę dokładniej, są nawet takie specjalne skarpetki, które zakładasz na liner po wyjęciu z piekarnika, żeby lepiej się dopasował do stopy.
  • Odpowiedz
@Vetinari: wypiekanie to ostateczność. Nie pisałem o wypiekaniu tylko o normalnej reakcji gąbki "termo" na nacisk i temperaturę stopy. Wgl. czy wypiekanie nie utwardza gąbki? Bo wydaje mi się, że jeśli nie osiągniesz odpowiedniej temperatury to gąbka wróci do swojego pierwotnego kształtu albo się "zepsuje".
  • Odpowiedz