Wpis z mikrobloga

Z #allegro robi się już zwykły, chamski Chińczyk pokroju aliexpress. Zamawiam frytkownicę za 100 zł na prezent dla znajomych i kolejny raz dostaję #!$%@? karton luzem, nawet nie owinięty w głupiego stretcha. Przyszedł mokry, pognieciony i zasyfiony. Jeszcze mam to w dupie zamawiając latem jakiś tani wentylator, bo wiadomo przynajmniej, że klient kupuje bo mu się dupa poci. Niech wyślą w worku, byle działało. Ale na początku grudnia taką biedę #!$%@?ć? Przecież wiadomo, że większość tego to już pod upominki jest kupowane i oryginalne opakowanie jest potrzebne we w miarę niezdewastowanym stanie. W ogóle nie wyobrażam sobie, jak można klientom paczki wysyłać nawet ich nie foliując. Jeśli towar jest zdaniem sprzedawcy zbyt tani, żeby poświęcić mu minimum uwagi i nie wysyłać paczki przesiąkniętej moczem, to po co to w ogóle to wystawia i sprzedaje? xD
  • 10
@hubelot: Najwidoczniej nie, skoro poziom wyjebki jest aż tak wysoki. Albo pośrednicy chińszczyzny rotują kontami/mają dziwne umowy z allegro. Ciężko zgadywać. Napisałem im, że poleci za to negatyw, bo zawsze daję szansę na wytłumaczenie, ale na dużych sprzedawcach to chyba robi coraz mniejsze wrażenie. Boją się tylko małe firmy.
@60scnds jeszcze niedawno czytałem wypociny sprzedawcy tu na wypoku że trzeba sbac o klienta, jak tylko wystawi mniej niż 5 gwiazdek to skaczą koło niego by zmienił, że względu na gorsze pozycjonowanie itp.

osobiście dawno mi się nie zdążyło odebrać czegokolwiek z allegro w złym stanie, bądź niedbale zapakowane
@hubelot: Bo tak jest - mali sprzedawcy się srają strasznie. Mama mi ostatnio opowiadała, że wystawiła komuś negatywa za dwukrotnie pomylone zamówienie i sklep błagał ja o cofnięcie, pisali że stracą "super-sprzedawcę" etc. Ale duży dostawcy taniej elektroniki to smiecio-hurtownie, które wysyłają gówno i jakimś cudem też mają "super-sprzedawców".

Tydzień temu odebrałem śrubokręt w zestawie z bitami za 50 zł - gówno nosiło ślady używania i było pobrudzone jakimś smarem (dlatego
@60scnds chyba już wiem o czym mówisz, przypomniałem sobie jedno takie zamówienie u sprzedawcy który w gdyby miał sklep fizyczny to byłby opisany "wszystko po 4zl"
@hubelot: Tak, też. Jest tego na allegro coraz więcej i stąd ta hipoteza, że zamieniają się w Ali. Ten śrubokręt stamtąd brałem, ale akurat teraz to był zakup w sklepie z niedrogimi RTV/AGD.