Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! #pytaniedoeksperta od #ogrzewanie #ogrzewaniegazowe #centralneogrzewanie #budownictwo #hydraulika ##!$%@?

Mam kocioł kondensacyjny, podłogówkę w całym domu (temperatura zasilania <= 35 stopni - nie więcej, żeby mi panele podłogowe nie powyskakiwały), rekuperację i dobrze ocieplony (20 cm styropianu) mały dom piętrowy o powierzchni użytkowej 116 m2, wliczając garaż i kotłownię. Temperatura utrzymywana w pomieszczeniach to 22 stopnie.

Który sposób ogrzewania przy wyjeździe z domu na odpowiednio 1 dzień / weekend / tydzień będzie bardziej ekonomiczny lub po prostu lepszy biorąc pod uwagę koszty ogrzania domu po powrocie?
1. Ustawienie temperatury na regulatorach na 16 stopni.
2. Ustawienie temperatury na regulatorach na 20 stopni.
3. Utrzymywanie temperatury 22 stopni podczas nieobecności.

Mam również kominek, który może trochę pomóc przy dogrzaniu domu po powrocie, ale realnie zwiększy on temperaturę tylko na dolnym poziomie - na górne pomieszczenia nie będzie miał większego wpływu.
  • 2
@JmVN: Ja mam podobne parametry do Twoich, ale dom 200m2 i nawet jak wyjezdzam na tydzien nic nie ustawiam i placilem za ostatni rok 2645zl za gaz, wiec mysle ze nie ma potrzeby ustawiania niczego ;)
parterowka 200m2, podloga 15cm, sciany 20cm, strop 33cm
wszedzie podlogowka, piec wolf + rekuperacja aeris
na piecu max 32*, w pokojach -22,5