Wpis z mikrobloga

Pytanie mam odnośnie wpuszczenia pierwszych mieszkańców i jakie gatunki mi polecacie na start? Chciałbym też jakieś rybki sprzątające, czytałem też o ślimaku helmet. Czy rak w akwarium z rybami to dobry pomysł?
I kiedy bym mógł powoli wpuszczać rybki, akwarium ma dwa dni, dolalem 4ml BactoActive i 3ml specyfiku na zbicie chloru. Zbiornik na 60l.
#akwarystyka
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CrawlOuttaLove: chlor bez niczego ulatnia się z wody w kilka godzin, takie specyfiki są zbędne, wciskane tylko przez sprzedawców, bakterie już spoko, ale też bez problemu można się obejść bez nich, i tak bezpieczniej odczekać te 3 tygodnie, bo raczej testów wody robić nie będziesz. Raki w takim zbiorniku to parka CPO max, zamiast helmeta lepiej np Clinton corona bo helmety strasznie dużo składają jaj których ciężko się pozbyć. Z ryb
@Taurus85: super, dzięki za podpowiedzi, jak masz jeszcze jakieś inne wskazówki dla mnie to chętnie je przyjmę bo zacząłem przygodę z akwarystyką dosłownie dwa dni temu i wolę jednak trochę wiedzy zaczerpnąć niż lecieć na żywioł ;)
@CrawlOuttaLove: rak może atakować ryby, możesz myśleć o raczku cpo, jeśli weźmiesz ryby trzymające się bliżej powierzchni, a żadnych na dno,
helmety ładnie czyszczą ale mogą zostawiać jajka na szybie/dekoracjach (ale dość łatwo je usunąć także spokojnie) ogółem spójrz sobie także inne neritiny np. zebry, które Ci najlepiej pasują wizualnie, dobrze czyszczą też ślimaki clithon corona,
zastanów się w jakich warunkach chcesz ryby trzymać (temperatura) oraz sprawdź sobie pH wody, to
@CrawlOuttaLove: Zacząłeś przygodę z akwarystyką od zalania akwarium...? Dobrze Ci radzę - ochłoń na początek i poświęć czas na zdobycie przynajmniej minimum wiedzy. To nie jest takie proste jak wlać wodę i wpuścić ryby. Z mojej strony polecam książkę "Akwarium. Moja pasja" Pawła Zarzyńskiego (najświeższe wydanie), to absolutne minumum żeby w ogole brać się za cokolwiek w tym temacie.