Wpis z mikrobloga

takie pytanko może głupie może mondre nie wiem:

CZY PREZES NBP SPADŁ Z CZEGOŚ NA GŁOWĘ?
- po lewo projekcja inflacji NBP Z LISTOPADA 2021 (tak, mamy listopad)
- po prawo cytat prezesa NBP z LISTOPADA 2021
- przypominam nadal mamy LISTOPAD 2021 (!)
- NBP wie o gospodarce więcej niż KTOKOLWIEK NA ŚWIECIE

i nie potrafi przewidzieć jaka będzie inflacja w KOLEJNYM KUŹWA MIESIĄCU? (1 słownie jeden miesiąc do przodu)?


#inflacja #nbp #rpp #bekazpisu #waluty
affairz - takie pytanko może głupie może mondre nie wiem:

CZY PREZES NBP SPADŁ Z C...

źródło: comment_1638284248j1Mbw3zJ83J6gu4oYJXq6z.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@emerjot: znaczy no nie umieć przewidzieć inflacji ludzka rzecz, ja też wielu rzeczy w życiu nie potrafię zrobić, ale po co to #!$%@? jacy to oni nie są fifarafa analitycy XD
  • Odpowiedz
@affairz: Prognozy ekonomiczne ogólnie są #!$%@? warte, nieważne jak dużo masz danych xD Musiałbyś siedzieć w głowie każdego przedsiębiorcy i konsumenta, żeby coś przewidzieć ,,na pewno". Nie wspomnę nawet o tym, że niekoniecznie to co robi departament ekonomiczny NBP ma jakikolwiek wpływ na proces decyzyjny w RPP. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że większy wpływ na decyzje rpp mają artykuły w prasie (zwłaszcza tej prawicowej) niż 30 stronnicowy raport który dostają co
  • Odpowiedz
@affairz: raczej nie, po prostu trafiają do ciebie prognozy, które akurat były trafione. nbp jest jeden, banków jest wiele, więc chcąc nie chcąc częściej trafi ktoś inny niż nbp
  • Odpowiedz
@goferoo: kolego ale tutaj NBP nie potrafił przewidzieć miesiąc w przód (trafił dopiero zakresem 90% pewności), a poprzednie prognozy wyglądały tak (picrel), więc to nie chodzi, że inni są lepsi - trudno być gorszym, od kogoś kto jest upośledzony
a bekę mam głównie z tego, że jak oglądasz standup Glapy to wiesz ile on #!$%@? jacy to oni są najlepsi (patrz cytat z pierwszego posta)
jak zrobisz widełki "za miesiąc
affairz - @goferoo: kolego ale tutaj NBP nie potrafił przewidzieć miesiąc w przód (tr...

źródło: comment_1638287805Vheq8JNSvkZeiieHi6DTK0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@affairz: przyznaję, że glapa #!$%@? i jest klaunem, ale nie mogę się z tobą zgodzić, że dział analityczny nbp nie robi dobrej roboty - jeden argument oparty na prognozowaniu szeregu czasowego (który jest niesamowicie ciężki do prognozowania), jest imo słaby. Jak stałem na szlugu z pracownikami nbp w piątek o 16 #pdk to podobno wszyscy są #!$%@? na górę i rpp.
  • Odpowiedz
a bekę mam głównie z tego, że jak oglądasz standup Glapy to wiesz ile on #!$%@? jacy to oni są najlepsi


@affairz: W NBP podobno nie panuje zbyt dobra atmosfera. Zarządzanie zasobami ludzkimi jest też prymitywne, np. nie uznają w ogóle pracy zdalnej. Orły to tam raczej nie zostały, może pojedyncze przypadki.
  • Odpowiedz
Prognozy ekonomiczne ogólnie są #!$%@? warte, nieważne jak dużo masz danych xD Musiałbyś siedzieć w głowie każdego przedsiębiorcy i konsumenta, żeby coś przewidzieć ,,na pewno".


@goferoo: jedyne "ne pewno" jakie się wyłania z ich kolejnych nietrafionych prognoz to "na pewno będzie gorzej niz prognozują"

a co do przewidywania co zrobią przedsiębiorcy podejrzewam że znacznie łatwiej by było jakby firmom nie robili prawnego i podatkowego rollercostera, wtedy podejrzewam że znaczna część
  • Odpowiedz