Wpis z mikrobloga

#prawojazdy Dziewczyna próbuje zdać praktykę w #krakow na Balickiej, ale terminy to jakiś żart, między kolejnymi egzaminami jest po 2 miesiące. Czy robił ktoś tak że jeździł zdawać do innego miasta po tym jak zdało się teorię w jednym ośrodku? Czy to możliwe? Ewentualnie, jakieś inne legalne tipy na skrócenie tego czasu oczekiwania?
  • 17
@Obwud tak, ja zdawałam w zupełnie innym mieście praktykę, nikt nie robił problemów. Tylko oczywiście wypadałoby kilka jazd sobie wykupić żeby miasto poznać, ale legalnie nikt się nie powinien przyczepić... chociaż to było z 10 lat temu, może zmienili? ¯_(ツ)_/¯
@Obwud: Ja zdawałam co prawda we Wrocławiu, ale udawało mi się upolować terminy na kolejny tydzień, mimo że normalnie są terminy na za miesiąc. Polecam śledzić infocar albo pobrać aplikację Szybkie Prawko lub Złap termin (ta pierwsza miała problem z powiadomieniami, za to druga działała spoko, tylko jest płatna). Ustawiasz zakres dat i WORD w którym chcesz zdawać i jak się coś zwolni to masz powiadomienie. Tylko trzeba działać szybko, bo
@Obwud jakoś mi nie szło w tym pierwszym ośrodku. Słyszało się historie, że oblewają trochę na siłę bo sobie duży remont finansują, a o tym drugim ośrodku były dużo lepsze opinie. I faktycznie, lepiej mi tam poszło
@Obwud: niech jedzie zapisać się w MORDzie. Oni mają terminu dla osób które powtarzają. Najczęściej do 7 dni. Terminu uwalniają się sukcesywnie w ciągu dnia (nie wszystkie naraz rano) więc jest spora szansa na dobry termin.
@Obwud niech jedzie do Oświęcimia i weźmie tam kilka jazd. Same ronda, nie ma niczego skomplikowanego. Dużo łatwiej zdać niż w Krakowie, ale nie wiem jak z terminami, ale pewnie krótsze niż 2 miesiące.

Nowy Targ też podobno spoko zdać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Obwud: @gundogawa: W Oświęcimiu takie same terminy jak w Balickiej. W Nowym Targu terminy najkrótsze w Małopolsce. Uczyłem się jeździć po Krakowie, zdałem za drugim razem w Nowym Targu. Nie chciało mi się czekać do stycznia na praktykę. Dostałem tam auto praktycznie nowe z sprawnym sprzęgłem. Egzaminator, nie będę ujawniał danych, bo nie wiem czy sobie życzy, był bardzo dobry, nie zwracał większej uwagi na jazdę ani na plac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obwud: Natomiast przenosząc się z Krakowa do NT należy odwołać termin (jeśli jest zapisany) w Krakowie. PKK nie trzeba przekazywać, mi nic nie oddawali z dokumentacji, nic nie przenosiłem między oddziałami. Do Nowego Targu można się zapisać tylko i wyłącznie poprzez stronę info-car.pl lub telefonicznie. https://info-car.pl/new/prawo-jazdy/sprawdz-wolny-termin
Tutaj można sprawdzić terminy.
I jeśli się tam zapisze, to niech nie zapomni o masce na twarz ani o rękawiczkach, bo są wymagane na egzamin.
@Heyolok: Dzięki, pomysł z Nowym Targiem Brzmi spoko. Dzięki za info o PKK, myślałem że przenoszenie jest wymagane. @gundogawa: Dzięki za info, ale terminy są chyba większym problemem niż trudność, a widzę że nie jest dużo lepiej.