Wpis z mikrobloga

Macie jakieś babcie czy innych wujków pisorów? Bo moja rodzina to trochę anrypisowska bańka (całe szczęście), a jestem ciekaw jak reagują na ceny zmieniające się czasami tydzień po tygodniu xD.

Czy jeszcze jest syndrom wyparcia i pocieszanie się jakimiś jałmużnami na 100 EUR, czy do nich też już trafia powoli, że coś się zepsuło i niedługo nie będzie ich stać na dezodorant xD?

#inflacja #bekazpisu
  • 13
@Iskaryota: zaczyna się coś ruszać. Nie mam w rodzinie nikogo za PiS ale w pracy już tak. Zaczynaja narzekać na drożyznę ale zaraz jest tekst o tym ze wszędzie jest drogo, ze paliwo i gaz to Putin cenami steruje, inflacja jest tez wysoka w USA (to najbardziej mnie bawi patrząc na gospodarkę USA i Polski). Zaczyna się coś zmieniać, dostrzegają drożyznę w sklepach ale Jeszcze zrzucają winę na czynniki zewnętrzne
Macie jakieś babcie czy innych wujków pisorów? Bo moja rodzina to trochę anrypisowska bańka (całe szczęście), a jestem ciekaw jak reagują na ceny zmieniające się czasami tydzień po tygodniu xD.


@Iskaryota: Ja mam rodzine antypisiorów, ale tez która nie laczy inflacji bezposrednio z dzialaniami rzadu a z ogolna sytuacja na swiecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Iskaryota: Najbardziej mnie denerwuje to że pokolenia 50+ to w większości zakute łby, ktore z maniakalnym syndromem wyparcia nigdy nie przyznają sie do tego jak fatalnie spełniają swoje obowiązki jako obywatele od 30 lat. Na starość dziadki jeszcze pogarszaja sytuację głosując na rozdawnictwo bo mają niskie emerytury. #!$%@? mnie to obchodzi. Całe życie zmarnowali, a mieli swoj czas na edukację i wyciaganie wniosków to teraz jest wyciaganie ale lapy w stronę
@Iskaryota:
Ja mam rodzinę w takim powiatowym miasteczku, bastionie PiS na wschodzie. Całe miasteczko było oszczędne od zawsze, jak dzieci powyjeżdżały na studia to normą jest wyłączanie ogrzewania w jednym piętrze domu (ja bym się bała grzyba ale oni się nie boją ;)) , jak pytałam czy mogą polecić restaurację w okolicy czy coś to zawsze był wykład „nie no po co za pierogi w restauracji płacić 8 złotych jak w