Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: te serie nie obsługują HDR 10 bit w 4:4:4, musisz w trybach wideo ustawić 4:4:2, ale ogólnie nie polecam. Ja w 6703 nie mogłem ustawić obrazu, żeby to sensownie wyglądało, po prostu za słaby tv do HDR ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zielony34: Ja się trochę nie zgodzę z @MannaR: bo też mam budżetowy philipsa chyba serię 67XXX i hdr jest w porządku, szczególnie w grach ze stylizowaną grafiką. W takich bliżej realizmu to już wyłączam bo jest kiepsko.
np. Dragon Quest czy Ori wygląda lepiej według mnie ale cyberpunk już gorzej.

BTW ostatni telewizor philipsa jaki kupiłem, ogólnie padaka nawet jak na budżetowca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mattz_: E tam, teraz moja dziewczyna kupiła 8504 i obraz jest naprawdę dobry (oprócz tego, że na starcie musieli wymienić egzemplarz przez uszkodzoną matrycę xD). Android działa błyskawicznie, ogólnie naprawdę dobry tv. Przepaść, jeśli chodzi o ten mój model.
  • Odpowiedz
@MannaR: no właśnie żałuję że bez androida kupiłem, ten ich smart TV to jest padaka no i raz w tygodniu trzeba wyjąć na chwilę z gniazdka bo się tak zawiesza ze nie idzie nawet głośności zmienić. Poprzednio miałem samsunga też budżetowy i o wiele lepiej wspominam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: po co masz sobie dawać spokój, sprawdź wpierw samemu jak działa.
Przede wszystkim sprawdź w ustawieniach telewizora czy port hdmi pod który podłączyłeś konsole ma włączoną obsługę HDR, u mnie było podobnie na TV Samsunga jak podłączyłem nową konsole to był brak HDR, chwila w ustawieniach telewizora i działa bez problemu.
  • Odpowiedz
BTW ostatni telewizor philipsa jaki kupiłem, ogólnie padaka nawet jak na budżetowca.


@mattz_: Podpisuję się rękoma i nogami.

nie wszystkie porty mogą obsługiwać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: ogólnie w instrukcji jest napisane, które porty obsługują 4k HDR, u mnie są to porty 2 i 3. Dodatkowo w opcjach musisz ustawić tryb optymalny dla tych portów. Odpal instrukcję w pdfie i wyszukaj optymalny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: potwierdzam, że saphi to gunwo. W ustawieniach Xboxa odznacz Dolby Vision - u mnie ta opcja powodowała wypranie kolorów przy hdr. Nie wiem czy o to Ci chodzi i taki masz problem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MannaR: mam akurat PS4 podpięte do HDMI 1 i XBXSS do HDMI 3, ale jeszcze raz sprawdzę w instrukcji.
@iufo: nie. Problem mam taki, że konsola twierdzi, że mój tv tej opcji nie obsługuje, w ustawieniach konsoli mam zaznaczone HDMI 10 i 10+, a jak odpalam grę obsługująca ten format, to i tak dostaje komunikat, że tv tego nie obsługuje. No i bądź tu mądry...
  • Odpowiedz