Wpis z mikrobloga

Czo ofertę do nakręcenia spotu reklamowego dot. promowania oddawania krwi dostałem od jednej z osób z samorządu UE to ciekawie, ale czytając formę zapłaty nie mogłem powstrzymać się od śmiechu. Ludzie myślą, że jak ktoś ma sprzęt, ma umiejętności (nie mówię, że jestem czarodziejem jak @knysha , ale coś tam potrafię). Zarys spotu:

"Filmik miał by trwać z ok 3 minut, trochę nam się śpieszy bo akacja jest za 2 tyg." ( no ok, 3 minuty spoko, 2 tygodnie, krótki termin szybka robota + ileś tam % dodatkowo płatne, ok czytam dalej ile chcą mi zapłacić. I tutaj perełka! Czyli rozliczenie za spot reklamowy:

"Jeśli chodzi o wynagrodzenie to ( ostatnio płaciliśmy naszemu kamerzyście w barterze, w postaci karnetu na siłownię, bonu na sushi, jakiś teatr... co do tego możemy się dogadać jednak gotówką nie dysponujemy) "

Widać, że ich profesjonalny kamerzysta jest wyzyskiwany, ew ceni się na tyle ile potrafi :D

#dslr #spot #reklamowy #ue #wroclaw #video #pracawpolsce ##!$%@? #bukmacherka
  • 17
@funk: Wyglądam dobrze, shushi ostatnio wygrałem to oddałem koleżance ( taki bogacz ze mnie ), a teatr? hm wole ksiązki poczytać niż iść oglądać :p
@Crecha: Jeżeli ktoś rozkręcałby swój biznes i by Cię o takie coś poprosił to miałbyś rację. Jeżeli oni rozkręcają akcję społeczną z której sami nie będą mieli korzyści - korzyść będzie miało całe społeczeństwo ... to Twoje zachowanie jest "trochę" nie na miejscu. Nikt Ci nie każe ich wspierać, ale śmianie się, że Ci milionów za tą akcję społeczną nie zaoferowali.... #cebulactwo

Smutne,że w Polsce nadal panuje przekonanie,że wszędzie liczy się
@Skaje: oczywiścię, że jej nie wziąłem, trzeba szanować swój czas, swoją pracę, swoje umiejętności. @krupek: Stary, to jakbyś miał swoją firmę i musiał wszystko utrzymać, to też nie robił byś za darmo, bo w ten sposób pracujesz na chleb, na dom, na rodzinę... A POTEM SMUTNE JEST TO, ZĘ W POLSCE JEJ PRZEKONANIE, ŻE GRAFIK, WEBDEVELEOPER NIE CHCE ZROBIC STRONY, GRAFIKI, FILMU w/e ZA 50zł JAK STUDENT...
@Crecha: Rozumiem społeczne akcje i to, że zazwyczaj nie mają zbyt wiele środków finansowych. Ale proponując barter powinni go dostosować do, np. fotografa. Zaproponować może jakieś kursy, szkolenia związane z fotografią. Nawet jakąś prenumeratę czasopisma o tej tematyce.