Wpis z mikrobloga

️ #motoryzacja, #startup

Hej! Buduję nową apkę, która myślę, że może być dla wszystkich mirków i mirabelek przydatna

Idea jest taka, że mechanik robi zdjęcia podczas naprawy waszego samochodu i trafiają one natychmiastowo do dokumentacji w aplikacji.

Profity:
+ Mechanik was nie oszuka
+ Zwiększacie wartość swojego samochodu przy sprzedaży

Co o tym sądzisz?

Jak chcesz dostać info pierwszy/a to daj znać w komentarzu. Podrzucę linka do zapisu.

#motoryzacja #startup #samochody #mechanikasamochodowa
farley - ️ #motoryzacja, #startup

Hej! Buduję nową apkę, która myślę, że może być ...

źródło: comment_1638030372N0ioJkL1cEv8EpzriqP1KY.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@Crow7422: Racja, jednak niestety jak tylko rozmawiałem z mechanikiem to zbyt dużo roboty jest z przegrywaniem zdjęć itp. i irytuje to gdy jest dużo klientów :_:

+ potem też problem jest przekazywać kupcowi samochodu te zdjęcia. Wydaje mi się, że taka jedna apka załatwiłaby problem. Potem kupiec też może dorzucać do dokumentacji zdjęcia ze swoich napraw
  • Odpowiedz
  • 47
Mam wrażenie że ludzie myślą że naprawa wygląda jak na TVN Turbo gdzie każda śruba odkręca się bez problemu, nic się nie ukręca, a samochód jest czysty, nie ulany wszędzie olejem i błotem.
Idea może i dobra, ale wątpię żeby mechanicy siedzieli kilka razy dziennie na apce i wstawiali fotki.
  • Odpowiedz
@glassmice: Ja już z nim pogadam, daj mi tylko namiary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to mechanicy tak czy siak czasem wysyłają zdjęcia, ale nie jest to dla nich wygodne (nie wszyscy wrzucą zdjęcia w email 2 kliknięciami).

Warsztat zaplusuje u klienta gdy będzie dostarczał taką dokumentację. No i problemem też jesteśmy my gdy marudzimy im, że nie zrobili czegoś jak trzeba. Jak będziemy mieli
  • Odpowiedz
@farley: Przecież można wysłać maila bezpośrednio używając z telefonu. Z resztą co takiego fotografować? Zdjęty rozrząd?
Dla chętnych oddaje się stare elementy w kartonie i kończą się głupoty w postaci mechanik mnie oszukał.

Na zdjęcia szkoda czasu, gdyby klient chciał coś takiego to nie ma z tym problemu, kwestia czy dopłaci do tego?

Chętnych nie brakuje a o zdjęcia nie pyta nikt, za to o to czy da się taniej każdy
  • Odpowiedz
@Crow7422: @stefan_pmp: Własnie o to cho, że te zdjęcia są już robione i wysyłane i wkurzają mechaników - potwierdzone info.

Apka nie ma na celu wydłużać tego tylko skracać do -> Wyciąg tele, kliknij rejestrację (już wpisane) i każde zrobione zdjęcie automatycznie będzie w bazie.

@stefan_pmp: W takim przypadku nie zejdzie na to więcej czasu a wręcz z 10min oszczędności.

Pytanie jest więc czy to wy chcecie takie coś,
  • Odpowiedz
@farley: Bardzo spoko pomysł, jakby aplikacja zrobiła się na tyle popularna wśród użytkowników załóżmy, jak np Yanosik, to myślę, że naklejka na wejściu w stylu visy informująca o korzystaniu z w.w. oprogramowania zachęciła by klientów.
Dużo warsztatów próbuje się teraz wyróżnić na tle konkurencji autami zastępczymi, stronami na fb itp. Przy dobrze rozegranym marketingu może to dobrze wyjść.
Ludzie są teraz coraz bardziej rozszczeniowi i podejrzewam, że nie jeden mechanik miałby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@farley: I już w ogóle byle usługa typu wymiana oleju będzie kosztowała 300 złotych bez oleju, bo przecież "panie tutej MY TO WYSYŁAMY ZDJĘCIA".
  • Odpowiedz
@farley: Więc jak aplikacja będzie weryfikowała zdjęcia?

Opowiem z własnego podwórka. Dostajemy czasami zdjęcia od mechanika co się dzieje z samochodami. W większości są to zdjęcia gdy kierowca coś popsuł. Parę razy zdarzyło się kilka fot z silnika, gdzie wyglądało tragicznie i konieczna była kosztowna naprawa - w zasadzie gruntowny remont silnika.

Jednak kierowca rozpoznał na zdjęciu nie jego silnik. Wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy na miejsce. Pokazał zdjęcie, które otrzymaliśmy
  • Odpowiedz
@j__b: Bardzo dobra uwaga.
W sumie nad tym nie myślałem, bo pierwsze warsztaty z którymi chcę współpracować raczej są uczciwe.

Z tego też powodu zdjęcia na mailu nie zdają egzaminu.

Na taką przypadłość na pewno będę chciał zrobić "naznaczanie" zdjęcia zrobione przez aplikację. Można tak zweryfikować czy zdjęcie rzeczywiście jest zrobione przez tą aplikację o konkretnej godzinie.
Dodatkowo można też porównywać zdjęcia z całą bazą zdjęć (a nawet wyszukując w internecie)
  • Odpowiedz
  • 3
@farley i tutaj się zgodzę, że znak wodny z datą/godziną chyba rozwiązałby sprawę.

Generalnie coraz więcej warsztatów wychodzi do klienta w sposób cyfrowy, więc uważam że aplikacja ma możliwości.
  • Odpowiedz
@j__b: Jasne, początkowo może być to znak wodny + data i godzina. Z tym, że zawsze można dodać to w programie do edycji zdjęć. Dodanie hash'u, który jest generowany ze zdjęcia, daty, i kodu, który zna tylko aplikacja dodatkowo może zabezpieczyć to zdjęcie. (wtedy będzie się dało potwierdzić w 100%, że zdjęcie nie zostało przerobione i pochodzi z aplikacji).
Również sam fakt możliwości dodawania zdjęcia TYLKO przez aplikację redukuję liczbę oszustw
  • Odpowiedz
@farley wystarczy nie wspierać Januszu i nie wybierać mechanika tylko przez pryzmat ceny. Odstawiam auto do normalnego mechanika gdzie jest "recepcja", dostaje się fakturę itp. Nigdy nie zostałem oszukany ale nie jest najtaniej. Koleś nie narzeka na brak ruchu.
  • Odpowiedz
@swinkapl: Prawda. A ja chcę Ci pomóc byś mógł to wykorzystać na swoją korzyść przy sprzedaży samochodu o którego dbałeś. Zdjęcia z wizyty dodatkowo to uwiarygodnią gdy będziesz sprzedawał komuś samochód
  • Odpowiedz