Wpis z mikrobloga

Nie grzeje mi kaloryfer, inne w domu działają. (Nie grzeje odkąd wynająłem mieszkanie, ale wcześniej to nie przeszkadzało). Odpowietrzany kilkukrotnie (wiem jak to zrobić). Prawdopodobnie problemem jest albo dolny zawór, albo termostat. Proszę o informację, co jest bardziej prawdopodobne tak, abym mógł ograniczyć koszty naprawy.
#budownictwo #majsterkowanie #ogrzewanie
Pobierz notavailable - Nie grzeje mi kaloryfer, inne w domu działają. (Nie grzeje odkąd wynaj...
źródło: comment_1638010548tPbF2IvP1QM9KF0ObFrIuk.jpg
  • 53
@janznetu: Przekręcałem tą "obręcz" (wybacz, nie wiem jak to się nazywa), która służy do regulacji zaworu zarówno w prawo jak i w lewo- niestety bez efektu. Jutro zdemontuję zawór z innego kaloryfera i podmienię, wtedy będzie wiadomo, czy to kwestia tego górnego zaworu.
@notavailable: nie podmieniaj od razu, tylko upewnij się wcześniej czy któryś jest zepsuty. Możesz nawet do testów ściągnąć grzejnik i otwierać zawory pod ciśnieniem by sprawdzić przepływ (oczywiście po takim teście dobijasz cisnienie w instalacji do pierwotnej wartości). Taki sam test możesz wykonać wykręcając odpowietrznik. Podmiana zaworu, to już kłopot, bo musisz upuszczać wodę z układu.
@notavailable jeżeli grzejnik jest na osobnym pionie lub ostatni, lub idzie prosto od rozdzielacza i przy odpowietrzaniu idzie zima woda to najprawdopodobniej masz "bąbel" powietrza gdzieś w rurze. Musisz spuszczać wodę przez odpowietrznik aż zacznie lecieć ciepła, czasem trzeba więcej niż wiadro spuścić.
@janznetu: zbyt późno przeczytałem Twoją odpowiedź i podmieniłem z rana całą rurkę z obydwoma zaworami. Odpowietrzyłem cały układ (zero syczenia, zero dźwięku przelewania wody itd.). Stare zawory na innym kaloryferze działają znakomicie- kaloryfer grzeje aż miło. Za to podmiana zaworów na kaloryferze, który nie grzał nie dała zupełnie nic, cały czas jest zimny. Po odkręceniu odpowietrznika nie ma ciśnienia, woda leci, ale nie ma ciśnienia jak na pozostałych, woda oczywiście zimna.
@notavailable: grzejnik na pewno się nie zatkał. Jak już, to syf przed zwężką którejś kształtki. Musiałbyś wykręcić znowu ten cały zawór i spróbować przedmuchac obieg w przeciwną stronę, czyli w rurkę zasilającą (wkrec sobie jakieś kolanko do drugiej rurki, bo poleje się woda). Jak udało się bez większych oporów, to zakrec wszystkie grzejniki i puść piec (oczywiście po wkręceniu zaworu). Syf powinien zostać wyłapany przez filtr pod piecem. Ja bym tak