Wpis z mikrobloga

Nie grzeje mi kaloryfer, inne w domu działają. (Nie grzeje odkąd wynająłem mieszkanie, ale wcześniej to nie przeszkadzało). Odpowietrzany kilkukrotnie (wiem jak to zrobić). Prawdopodobnie problemem jest albo dolny zawór, albo termostat. Proszę o informację, co jest bardziej prawdopodobne tak, abym mógł ograniczyć koszty naprawy.
#budownictwo #majsterkowanie #ogrzewanie
notavailable - Nie grzeje mi kaloryfer, inne w domu działają. (Nie grzeje odkąd wynaj...

źródło: comment_1638010548tPbF2IvP1QM9KF0ObFrIuk.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@voluu: @Samy_Naceri: @Gienkollo: @pesymistyk: @janekplaskacz: @marek22: @ZajebbcieTrudnyNick: Mieszkam w Holandii, wszystkie grzejniki mam tak podłączone i wszystkie działają znakomicie, tylko ten jeden nie grzeje. Instalacja odpowietrzona, nie ma ani pęcherzyka powietrza a woda leci zimna, albo delikatnie ciepła. Ciśnienia 1,2bara
@Niukron: Zmniejszyłem prawie do zera wszystkie inne kaloryfery a ten jest na maksa odkręcony i nic.
@marek22: albo zimne, albo delikatnie ciepłe, pozostałe
  • Odpowiedz
@notavailable: zmacaj dokładnie rurki (metalowe złączki, na nich czuć temperaturę) i okolicę głowicy, czy w ogóle gorąca woda tam dociera. Żeby sprawdzić głowicę termostatyczną na szybko możesz ją po prostu całkiem odkręcić - wtedy zawór na górze będzie otwarty maksymalnie i grzejnik powinien zacząć szybko grzać.
  • Odpowiedz