Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Warto brać macbooka pro z M1 pro do pracy?
Jak wygląda praca na dockerach i z intelliJ?
Nigdy nie pracowałem na makach, możecie napisać jak się wam na tym pracuje w porównaniu do windows/linux? #programowanie
  • 10
@wunrz: Nie wiem jak m1. Natomiast kiedyś się przesiadłem z ubuntut na maca. Jest to system który ma bardzo dużo błędów, ale mniej niż ubintu. Nie masz cyrków ze jak odłączysz monitor to zostają ci na nim ikony, ale za to inne.
Terminal ten sam, po systemie porusza się identycznie. Wszystkie programy mi działają git.
Duża zaleta to touchpad, ale sam system nie jest tak płynny jak go opisują zwolennicy
@wunrz: z dockerem nie mam problemów, bateria trzyma bardzo długo, laptop działa szybko. Mam jednak jakiś problem z touchbarem, że czasami przy np. oglądaniu youtube'a zmienia mi się aranżacja przycisków na nim i próba ściszenia albo podgłośnienia powoduje restart laptopa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wunrz: Na MacBooku pracuję od ok. 2 lat. System w miarę podobny do Linuxa (w końcu to system Unixowy).
Wcześniej pracowałem na Kubuntu i radził sobie o wiele lepiej z zewnętrznym ekranem. Każde uśpienie lub restart MacBooka, to zresetowanie wszystkich ustawień monitora zewnętrznego. Po takim wybudzeniu, MacBook z reguły nie rozpoznaje obsługiwanej przez monitor rozdzielczości i trzeba go kilka razy odłączać i podłączać, aż załapie.
Na szczęście pracuję z domu, gdzie
@PrinceOfDukes: Mi dobrze działało z poprzednim, starym monitorem, który wspierał max Full HD. Teraz mam monitor 5120x1440 i za każdym razem resetuje się do 1080p.
Aplikację sprawdzę. Na pewno nie wyobrażam sobie korzystania z MacBooka bez Spectacle do zarządzania oknami. Na Windowsie są Power Toys, które są bardziej elastyczne niż Spectacle, ale jakoś używało mi się gorzej. Na Kubuntu używałem Kwin Tiling Window, które dla mnie też miało gorszy UX niż