Wpis z mikrobloga

Shimano, czy ktoś z Was robił długie trasy (kilkudniowe) na rowerze do enduro (full)?

Przymierzam się do zrobienia całej trasy Green Velo na wiosnę i zastanawiam czy ten full nada się do tego... Dotychczas robiłem trasy 100km+ na czas.

Plan jest taki, że po wymianie sztycy regulowanej na zwykłą wszedłby bagażnik podsiodelkowy na który wejdzie sakwa z namiotem i do tego boczna torba na suche ubrania i coś przeciw deszczowego.
?
#shimano #enduro #mtb #gravel #wycieczki #wycieczkarowerowa #greenvelo #full
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@KrzysztofMickiewicz ja mój Drogi, ale tylko po górach więc nie wiem czy to pomocne. 150mm+
Sprzęt troczony w każdym miejscu ramy i na kierownicy, pod siodło tylko mała torba bo rower traci stabilność na zjazdach i nie da się wysuwać za siodelko
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz pytanie czy się nie zamęczysz jadąc po płaskim na fullu? Napęd w takim rowerze to nie jest z korba jak gravelu trekkingu crossie tylko raczej okolice 30 ząbków z przodu o tylnym 11-51 itd nie wspominając. Samo takie mielenie może być w ciul męczące. Co nie znaczy, że nie dasz rady i nie przejedziesz tak jak sobie zaplanujesz. Pierwszą edycję carparia divide koleś przejechał na szosie ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: Wszystko zależy z kim jedziesz. Jak polecisz z gravelowcami którzy narzucą 200km na dzień, to nie ma sensu, jak założycie sobie średnią 15km/h, przystanki itd. to bez problemu. Chociaż na taki wyjazd kupiłbym opony z mniej agresywnym bieżnikiem. Przykładowo zamiast Forekasterów lub Agressorów może jakieś Ikony?
  • Odpowiedz