Wpis z mikrobloga

gdyby nie covid to służba zdrowia działała normalnie, a nie na telefon.


@de_stroyer: I w szpitalu juz nikt by sie nie zarazil a ludzie np. po operacjach magicznie byliby chronieni przed wirusem. Szczegolnie przed wszystkimi ludzmi ktorzy przychodzili do szpitala/przychodni z objawami COVID i stali w tej samej kolejce co osoby z schorzeniami ktore wymieniles wyzej.

Cukrzycy i ciśnieniowcy mieliby szybciej badania, leki i należytą opieką.


Wtedy wiecej umarloby na COVID
  • Odpowiedz
@wizard3: Ja #!$%@?ę, płakać mi się chce jak zidiociałe mamy społeczeństwa. 90% zgonów wśród ludzi którzy albo są u schyłku życia albo blisko tego schyłku, dodatkowo już są chorzy na jakieś przewlekłe schorzenia. No i w imię ich, jako takiej obrony, #!$%@? gospodarkę, zafundujmy dzieciakom problemy psychiczne, brak socjalizowania się, oddajmy prawa obywatelskie i wręcz podstawowe ludzkie oraz dajmy się nakłuwać preparatem który nawet nie przeszedł wszystkich faz badań klinicznych i
  • Odpowiedz
@wellwellwell: @Hylfnur: Mogą być zamknięci w piwnicy aż się nie zaszczepia tak jak to teraz ma miejsce ze wszystkimi xD? Zakaz wychodzenia z domu i zakupy tylko online dla osób z najwyższej grupy ryzyka czyli 60+ i pandemia znika od tak
  • Odpowiedz
@trejn: No właśnie nie, bo 50+ też są już mocno zagrożeni nie zawsze zgonem, ale pobytem na OIOM już tak, a to jest jeszcze wiek, w którym chodzi się normalnie do pracy. A o to tu chodzi, żeby nie zatykały się OIOM-y, bo wtedy nie ma miejsc dla chorych niecovidowych, a ten, który się dusi, ten się udusi, jeśli go nie przyjmą.
  • Odpowiedz
@Matt_888: Nadmiarowa ilość zgonów jest, natomiast teraz warto postawić pytanie czy przez covid, czy przez zapchaną służbę zdrowia, która nie diagnozowała innych. Wydaje się, że jednak przez drugie i tutaj z kolei warto zapytać czy winny był covid czy nieudolne zarządzanie, procedury które prioretytezowało covid ponad wszystko. To jest temat na dłuższą debatę ogólnie. Moim zdaniem winne są braki kadrowe w służbie zdrowia, oraz ułomne procedury. Słyszałem od znajomych że karetka
  • Odpowiedz
@wizard3: Szara linia to całkowita liczba zgonów w społeczeństwie? Jeśli tak, to wydaje się zaskakująco stabilna, stawiałbym, że pory roku powinny mieć na nią wpływ. Nie jest podpisana. No i chętnie dowiedziałbym się skąd taki wykres albo dane do niego, właśnie czegoś takiego szukałem, ale nie znalazłem, ciekawa rzecz!
  • Odpowiedz