Wpis z mikrobloga

Będę wynajmować pawilon osobie, która od stycznia dopiero zakłada firmę. Ta osoba chce zacząć remont obiektu pod swoją działalność już w grudniu. Jako że firma jeszcze nie istnieje, nie wiem w jaki sposób się zabezpieczyć, żeby np. nie ukradli mi klimatyzatora albo czegoś nie rozwalili. Macie jakieś pomysły? Może istnieje jakaś umowa na osobę prywatną? To tylko miesiąc, a bardzo mi zależy żeby to wynająć. #nieruchomosci #prawo
  • 15
  • Odpowiedz
@BajerOp: o.0... wszystko? oddajesz obcej osobie do używania własność wartą kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy. Serio chcesz to robić bez realnego zabezpieczenia swoich interesów?
  • Odpowiedz
  • 0
@Karoleer zanim zaplace za nie wiadomo ile wizyt u prawnika wole znać jeszcze jakąś opinię i wiedziec z czym się do niego udaje, przecież i tak ktoś musi mi spisać takową umowę :)
  • Odpowiedz
Nie płacisz za wizyty tylko za sporządzenie umowy na podstawie danego stanu faktycznego.


@Palwed:

nie wiem skąd ten pomysł, bo mało kto poświęci swój czas pro bono. co najwyżej mocno wstępne analizy sprawy są nieodpłatne, ale to max i też u bardzo nielicznych. sam powoli odchodzę nawet od tego modelu, bo prowadzi tylko do nadużyć ze strony "klientów", którzy zawsze mają "jeszcze jedno pytanko" albo chcą żeby "tylko rzucić okiem
  • Odpowiedz
nie wiem skąd ten pomysł, bo mało kto poświęci swój czas pro bono


@Karoleer: Ale jakie pro bono?
Klient zleca wykonanie umowy i za to płaci. Nie wymaga to nawet wizyty.
W przypadku dodatkowych konsultacji rozliczasz się wg przyjętego sytemu.
  • Odpowiedz