Wpis z mikrobloga

ej bo mam takie pytanie
zegarek w kompie jest cofnięty o jakieś 12 minut a jak go sobie sam dostroję to po paru dniach i tak się znowu cofa i ustala sobie jakiś wydumany czas, aktualizacja czasu wyłączona
to jest ta legendarna słaba bateryjka w biosie?
#komputery #pytaniedoeksperta #elektronika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tylko że z synchronizacją też jest źle, dlatego ją wyłączyłem


@Pangia: chcesz powiedzieć, że zegary atomowe na całym świecie źle chodzą? Czy że u ciebie w domu jest jakaś anomalia czasoprzestrzenna i tylko u ciebie inaczej czas płynie?
Bo "czas synchronizowany z światem" nie może być zly. Żła może być strefa czasowa albo czas zimowy/letni - ale to kwestie przesunięć o pełne godziny
  • Odpowiedz
@hrumque: też tego nie rozumiem, ustawiłem sobie synchronizację z zegarem atomowym w poznaniu i czas miałem non-stop rozjechany o te kilka minut, ustawiałem inne i było to samo, ogólnie cokolwiek nie zrobię z zegarem systemowym to zawsze po góra kilku dniach wraca do swojego wydumanego wskazania
np. teraz na pececie mam 22:39
  • Odpowiedz
@Pangia: domyślnie windows synchronizuje czas raz na tydzień. Zmień sobie raz na godzinę i nie zdąży się rozjechać.
Regedit i w kluczu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient
zmieniasz SpecialPollInterval z domyślnych 7dni (wartość 604800 zapisana jest w sekundach!) na coś krótszego, np 3600 (godzina)
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: ok, 10 dni temu ustawiłem sobie na komputerze czas taki sam jak na radiu które jakoś tam synchronizuje sobie czas łącząc się jakoś po nadajnikach cyfrowych stacji dab+
no i teraz mam jakieś 25 sekund opóźnienia czyli to chyba byłoby to z tym kwarcem
czy to się jakoś trudno wymienia? bo ogólnie to z jakiegoś powodu synchronizacja czasu u mnie w ogóle nie śmiga prawdopodobnie przez łączenie się z
  • Odpowiedz