Wpis z mikrobloga

Mam światłowód z Orange.
Konsola po kablu - chodzi bez problemu. Laptop czy telefony też. Natomiast PC, który też jest podpięty po kablu co chwile ma problem z łącznością.
Co parę minut internet zamiera na 10-15 sekund. strony się nie wczytują, ping w CMD "Request timed out".

Wiem że miałem podobny problem ze 2 lata temu i rozwiązałem go odpowiednimi DNSami, natomiast jakiś czas temu poszedł format i zapomniałem sobie zapisać tych ustawień. Czy ktoś może tak miał i rozwiązał taki problem?

#internet #swiatlowod #orange #siecikomputerowe #sieci #komputery
SpiderFYM - Mam światłowód z Orange. 
Konsola po kablu - chodzi bez problemu. Laptop...

źródło: comment_1637775299FLAOTtAjErJ83Wwhnarj4O.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 4
@SpiderFYM pinguj router w pierwszej kolejnosci. Jak pingi nie dochodzą do routera to albo kabel walnięty albo sieciowka. Możliwe że przez słaba jakość kabla sieciowka nawiązuje ciąglraz e połączenie 100mbit a raz 1gb i tak w koło.
  • Odpowiedz
Spróbuj DNSy ustawić na 1.1.1.1 i 8.8.8.8


@crazy_wolf: niestety nie pomogło

pinguj router w pierwszej kolejnosci. Jak pingi nie dochodzą do routera to albo kabel walnięty albo sieciowka. Możliwe że przez słaba jakość kabla sieciowka nawiązuje ciąglraz e połączenie 100mbit a raz 1gb i tak w koło.


@kisman: wezmę jutro z pracy nowy kabel i zobaczę czy to rozwiąże problem
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: Nie, to nie to. Widać, że DNSy zostały już "rozwiązane" i PING leci po adresie IP.

@SpiderFYM: Wpisz w cmd: ipconfig
wyświetli Ci adres bramy / routera.
Zapuść ping na router i zobacz jak idą pakiety. Potem dopiero się bierz za kabel.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Tak jak kisman pisze.
Jak dla mnie jeśli router operatorski może pracować w trybie mostka (bridge) to warto załatwić coś takiego w BOKu i podłączyć własny rourter.
Chyba że możesz podłączyć bezpośrednio własny router za terminalem GPONowym (masz małe urządzenie do światłowodu) z którego idzie jeden mały kabel do routera.
Orange ma parę kombinacji łączenia.

Mało prawdopodobne żeby udało się podłączyć własny terminal GPONowy czy wkładkę SFP do światełka.
  • Odpowiedz
wyświetli Ci adres bramy / routera.

Zapuść ping na router i zobacz jak idą pakiety. Potem dopiero się bierz za kabel.


@kisman: wynik podobny jak w grafice wrzuconej na samej górze

Jak dla mnie jeśli router operatorski może pracować w trybie mostka (bridge) to warto załatwić coś takiego w BOKu i podłączyć własny rourter.

Chyba że możesz podłączyć bezpośrednio własny router za terminalem GPONowym (masz małe urządzenie do światłowodu) z którego
  • Odpowiedz
@SpiderFYM jeśli faktycznie gubi Ci pingi (co jednak polecałym nam jednak pokazać) to masz problem na komunikacji komputer - kabel - router. Nie wiem jak długi kabel masz, ale jak możesz to przenieś ten komputer bliżej routera i na krótkim kablu sprawdź co się dzieje (nadal pingi na bramę jako podstawa).
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Jeżeli kabel by rozłączał to będziesz miał czas „duration” w powyższym screenie od kismana liczony od zera. Poza tym logi Windows tez dużo mówią. W event viewer można przejrzeć logi system. Jakby warstwa fizyczna była rozłączana to tam będą informacje. Nie oczywiste , ale na postawie logow z DHCP lub innych systemowych można zweryfikować
  • Odpowiedz