Wpis z mikrobloga

@MatthewDuchovny: dziękuję <3 nie mam żadnych objawów już teraz, jedyne co miałem to kaszel na przełomie maja i czerwca
teraz od kilku miesięcy brak objawów, jedynie na rentgenach widać powiększone wnęki i węzły chłonne
  • Odpowiedz
@Heemeyer: pewnie dostanieć prodnisol/prodnisolon na parę tygodni, miesięcy i tyle. U mnie większość rzeczy ustąpiła od razu jak zacząłem brać to. Potem jak to odstawiłem to wróciło może 10% objawów ale potem w ciągu kolejnego roku zanikły
  • Odpowiedz
@Heemeyer: ból stawów, opuchlizna i powiększone węzły chłonne plus czerwone guzki na nogach. Nie mogłem chodzić przez 2 tygodnie. Ale na płucach niby też coś miałem. Jakieś małe guzki ale to typowe dość przy sarkoidozie
  • Odpowiedz
@RaggaTwins: miałeś może problemu ze słuchem po czasie? Ja mam wrażenie, ze resztki sarkoidozy przeszły mi na zatoki lub okolice i często naciskają mi jakby na ucho wenętrzne sprawiając, że nie słyszę (tzn. słyszą ale jak wtedy kiedy ciśnienie w samolocie się zmienia i słyszę własny głos głośniej niż innych)
  • Odpowiedz
Trzymaj sie opie. W większości przypadków samo sie cofa (ja mialem szczescie). Z bronchoskopii juz wyszło? Mi robili mediastinoskopie… tez czekałem na info czy chłoniak czy sarko. Bedzie dobrze.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: niee, nie doświadczyłem problemów ze słuchem. Sarkoidoze wyryta miałem w 2016r czyli 5 lat temu i na ten moment nic mi nie dolega. Przez pandemię trochę to zaniedbałem i nie bylem na zadnym RTG pluc czy TK. Muszę sie wybrać zeby byc pewnym ze wszystko jest nadal ok.

@ElCoyotto: u mnie tez broncho nic nie wykazalo i mialem mediastinoskopie.
  • Odpowiedz
@RaggaTwins 45mg na dobę ale to chyba mało bo nie ma żadnej poprawy a jest gorzej @Heemeyer generalnie też myślałem że kurde lepsze to niż jakiś rak ale od kiedy pojawiły się problemy z sercem to już taki pewny nie jestem xD każda sarkoidoza jest inna każdy organizm znosi to inaczej więc mocno trzymam kciuki byś nie miał tyle problemów na głowie co ja xD
  • Odpowiedz