Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad leczeniem ortodontycznym nakładkami #invisalign
Samo Invisalign wychodzi dość drogo, jednak są firmy, które proponują tańsze kuracje z zamiennikami. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Konkretnie rozważałem jakiś czas temu Dr Smile. Wychodzi niby taniej i wiadomo jakieś "gwarancje efektu" itp. hasła, ale opinii za dużo nie moge znaleźć, może ktoś miał styczność?
#stomatologia #ortodoncja
  • 13
  • Odpowiedz
@max1983: leczenie prowadzi i w pełni za nie odpowiada tylko i wyłącznie lekarz. Nikt oprócz lekarza nie odpowie czy akurat Twoją wadę da się wyleczyć tą czy inną techniką.
Dr Smile niedawno wszedł na Polski rynek, więc może być bardzo mało osób które ukończyły leczenie tą techniką.
Proponuję, żebyś najpierw poszukał dobrego, sprawdzonego specjalisty i po konsultacji podjął decyzję o wyborze metody.
  • Odpowiedz
@max1983: ważniejszy od firmy nakładek jest według mnie lekarz, bo tak jak wyżej, to on bierze odpowiedzialność za twoje zęby. Więc ja bym zaczął od szukania ortodonty niż od patrzenia na marki systemów. No chyba, że ma być tanio, to bierz najtańsze nakładki, ale rezultat może być na końcu mocno średni.

Idź przynajmniej do dwóch ortodontów na konsultację. Leczenie powinno być "all inclusive", a nie np. 25 nakładek i fajrant. I
  • Odpowiedz
@Cinzano: @bitcoincoiner: No ale przecież to tak nie wygląda z tymi ortodontami. Byłem nawet u kilku.
Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu najpierw robiony jest skan zębów i robi to lekarz. Potem jednak ten skan wędruje gdzieś do firmy i to oni tak naprawdę podejmują decyzje o tym, czy podejmą się leczenia czy nie. A kto konkretnie to robi, tego klient sie nawet nie dowiaduje.
Podczas kuracji kontaktu z lekarzem nawet za
  • Odpowiedz
@max1983: no nie jest tak jak mówisz, jesteś w błędzie.

Lekarz rzeczywiście robi skany i je wysyła do producenta nakładek ale nie po to żeby zdecydować o możliwości leczenia tylko żeby producent miał model na podstawie którego może wydrukować nakładki, i na którym lekarz pracuje wirtualnie przesuwając zęby w specjalnym programie.
Doświadczony lekarz to już na konsultacji Ci powie czy się nadajesz czy nie, chociaż są doświadczeni lekarze którzy 100% wad
  • Odpowiedz
@Cinzano: no nie, akurat ty się mylisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Np. w Dr Smile pacjent NIE MA ŻADNYCH wizyt lekarskich oprócz początkowego skanu, chyba, że np. trzeba zrobić stripping. Wszelkie kontrole odbywają się poprzez aplikacje. Także zależy to właśnie mocno od konkretnej firmy.
A plan leczenia i wizualizacje po prostu dostajesz mailem i możesz zaakceptować, bądź nie. Tutaj Invisalign działa zresztą tak samo jak inne firmy.
  • Odpowiedz
@max1983: jak mi nie wierzysz to zadzwoń do Invisalign, mają biuro w Polsce i zapytaj kto przygotowuje plan leczenia z przesunięciami zębów oni czy lekarz prowadzący. Kto odpowiada za leczenie, oni czy lekarz.

Jeżeli lekarz nie odpowiada za leczenie, to ja bym na takie leczenie się nie decydował proste.
  • Odpowiedz
@max1983:

Podczas kuracji kontaktu z lekarzem nawet za bardzo nie ma. Po prostu robi się zdjęcia, czy tam używa jakiejś aplikacji żeby pokazywać jak zmienia się sytuacja. To nie jest tak, że przychodzi się co jakiś czas i lekarz sprawdza, czy wszystko idzie zgodnie z planem, robi korekty itd. itp. Tak jest chyba bardziej przy aparatach stałych, kiedy przychodzi sie na kontrole.


Oczywiście, że ma się konsultacje i lekarz sprawdza, nadzoruje,
  • Odpowiedz
Np. w Dr Smile pacjent NIE MA ŻADNYCH wizyt lekarskich oprócz początkowego skanu, chyba, że np. trzeba zrobić stripping. Wszelkie kontrole odbywają się poprzez aplikacje. Także zależy to właśnie mocno od konkretnej firmy.


@max1983: To unikaj tego. Nigdy bym się zna to nie zgodził, bo to jest według mnie pseudo leczenie i za duże ryzyko finansowe dla mnie.
  • Odpowiedz
@Cinzano: Możliwe, że jest tak jak max1983 pisze, bo teraz narobiło się tyle tych nakładek. Ja bym jednak tego unikał i leczenie brał na podstawie ortodonty, a nie firmy reklamującej nakładki.
  • Odpowiedz