Wpis z mikrobloga

Pod koniec maja dostałem bonus w CRO w wysokości 25$ na crypto.com

Zalogowałem się po dłuższej chwili na crypto, a tam mój bonus warty już ponad 170$ :)
Problem w tym, że aby go odebrać, muszę zrobić stake CRO o wartości conajmniej 350 EUR i zarezerwować Metal Visa.

Biorąc pod uwagę ostatni hype na CRO, myślę, że bym w to wszedł. Mam jednak parę pytań, na które mam nadzieję uda mi się uzyskać odpowiedzi w tym miejscu :)

- Czy Ruby Steel Visa wystarczy do odebrania tego bonusu?
-muszę te CRO zakupić przelewem, czy wystarczy, że sobie jakiekolwiek krypto przeleję i za to kupię CRO i zrobię stake?
-Aby otrzymać Ruby Steel muszę "Purchase and hold 350 EUR worth of CRO tokens for 180 days". Czyli jakbym ten stake zrobił, to z automatu mógłbym tą kartę otrzymać?
-Przy korzystaniu z Visa, jak rozliczane są podatki oraz jak z przelicznikiem EUR? Z którego konta Visa jest zasilana? Z Fiat Wallet?
-Jak ogólnie wasze wrażenia, jeżeli chodzi o korzystanie z usług crypto.com i ich karty kredytowej?

Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi

#kryptowaluty #crypto #cro
  • 8
@le_banana: -minimalna karta to ta za 350 EUR, wiec tak, wystarczy. Musisz kupic CRO ktore jest tyle warte( nie mozna chyba uzyc srodkow ktore dostales)
- obojetnie jak kupisz
- musisz przejsc KYC jak jeszcze nie zrobiles, jak chcesz karte to musisz ja zamowic. sami z siebie nie wysla :)
- wydajesz tylko FIAT, wiec nie masz zadnych podatkowych implikacji. Kursy sa bardzo korzystne, na poziome Revolut, ale nawet chyba i
@tomeks85: Dzięki za info :)
Mam główną wątpliwość co do KYC (oczywistość) i tych podatków. Teoretycznie mógłbym olać skarbówkę i za duże zyski ze sprzedaży krypto nakupować sobie masę różnych rzeczy przez tą kartę. Ale skoro jest KYC, ktoś kiedyś może za parę lat mógłby zerknąć historię moich transakcji i się przypieprzyć że nie poopłacałem podatków. Nie wiem, czy wogóle jest to możliwe, bo siedzibę crypto.com ma w Singapurze, a jak
@le_banana: Widze ze spolka europejska chyba w Malcie jest.
Co do podatku, to karte doladowujesz EUR i EUR wydajesz. Wiec nie masz podatku. Pewnie piszesz o sprzedazy krypto w apce czy na gieldzie, to wtedy zgadzam sie, jest podatek.
@tomeks85: Czyli wynika z tego, że sobie np sprzedam jakieś krypto, zapisuję transakcję do rozliczenia ze skarbówką, rozliczam sie sam i normalnie wydaję tą kasę, a crypto.com nic do tego? Bo mógłbym się teoretycznie nie rozliczać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@le_banana: ja dostalem ten bonus gdy CRO byl 0.06$ czyli 10x tanszy, strasznie zaluje ze nie poszedlem w to bardziej a ta ich aplikacja ledwo co zipie i wahałem się wpłacać tam środki, mam tylko standardową kartę od nich i nie korzystam. Nikt nie chcial sie zarejestrowac z mojego refa w dodatku wtedy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SupreminTHC: Mimo wszystko zainwestuję, najprawdopodobniej kasę z shitcoinów, na pewno byłaby to stabilniejsza inwestycja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Głównie mnie te podatkowe sprawy interesowały, ale chyba kumam już czaczę. Póki se na fiaty nie zamienię, nie ma problemu. A kartę sobie zawsze przelewem mogę zasilić