Wpis z mikrobloga

Może jestem dziwny, ale polskie The office bardziej mi się podoba od wersji amerykańskiej :P

Całkiem dobrze oddane polskie realia, są postacie z którymi mogę się identyfikować. Darek jest lepszy od Dwighta. Asia ładniejsza od Pam, a Franek też jest spoko choć niektórzy mają mu wiele do zarzucenia.

Jedyna postać, która jest dużo słabsza od amerykańskiego odpowiednika to Michał. Tutaj to faktycznie jest lipa, Michael Scott jest dużo lepszy, w sumie to w pierwszych sezonach tylko on robi ten serial.

Tak czy siak The Office PL to zdecydowanie najlepszy polski serial komediowy.

PS1. z The Office US obejrzałem na razie tylko pierwszy sezon i kilka odcinków (5-6?) drugiego sezonu. A The Office PL obejrzałem 6 odcinków
PS2. Porównuję The office PL do US, bo oryginalnego The Office jeszcze nie oglądałem

#theofficepl #theoffice #seriale #niepopularnaopinia #biuro
trevoz - Może jestem dziwny, ale polskie The office bardziej mi się podoba od wersji ...

źródło: comment_1637659409kZ3EUTYFlofWvFQHh1A5VQ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@trevoz: Ja patrzę na Michała i Patrycję razem jak na Michaela i wtedy nie wychodzi tak źle.
Polski michał jest bardziej crindzowy, patrycja bardziej głupawa w pomysłach.
Pamiętajmy że Office US też miał znaczącą transformację Michaela po pierwszym sezonie.

Darek to jest super przykład jak przenieść postać na polskie podwórko. Nerdostwo zastąpiono pasją do historii, zamiłowanie do rolnictwa sentymentem za komuną.

Czuje że Bożenkę mogą rozwinąć do pełnego gnębiciela jaką jest
  • Odpowiedz
@trevoz: kurczę, a ja obejrzałem z 5 pierwszych odcinków... i nie poczułem chemi do tego serialu. Zaznaczam, że wersji USA też nie oglądałem. Chyba ten typ mi nie podszedł. (ale może dlatego że sam robię w korpo, a kto pracuje w korpo ten w cyrku się nie śmieje...)
  • Odpowiedz
Może jestem dziwny, ale polskie The office bardziej mi się podoba od wersji amerykańskiej


@trevoz: > z The Office US obejrzałem na razie tylko pierwszy sezon i kilka odcinków (5-6?) drugiego sezonu. A The Office PL obejrzałem 6 odcinków

@trevoz: aha
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 4
@TheHamlet:
@trevoz:
Mi też się podoba Office Pl, trochę mu brakuje do US ale jest bardzo dobrze.

Najlepsze postacie to Darek i Patrycja. Patrycja świetnie przedstawiona jako Julka z bogatej rodziny, oderwana od rzeczywistości która chce się pobawić w prezesa firmy.
Darek typowy Polak, patriota anty LGBT.
Z Michała jak na razie zrobili debila którego ciężko trochę polubić ale jest potencjał że poprawia to w kolejnych sezonach. Np świetna parodia
  • Odpowiedz
@trevoz: nie jest tak żenujący jak można było wnioskować po trailerze ale porównywanie w ogóle poziomem tych dwóch wersji to jakiś żart. Polską wersję broni trochę to że język polski jest znacznie bardziej bezbeczny od angielskiego
  • Odpowiedz
@trevoz: z polskim The Office mam dwa problemy - Michał i Patrycja. Ta dwójka jest strasznie bezbeczna, moim zdaniem słaby wybor aktorów, ponadto nie podoba mi się podział na dwóch szefów.
No i trochę za dużo Podsiadło, mimo że go lubię.
Za to nie mogę się doczekać dalszych losów Darka, Łukiego i Bożenki (ʘʘ) o ile powstanie drugi sezon.
  • Odpowiedz