Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 264
Prababcia mi zmarła, lat 94, śmierć ze starości, umarła sobie spokojnie w łóżku oglądając jakiś serial w telewizji. Rodzinka oburzona bo nie pójdę do kościoła tylko na cmentarz
  • 267
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Megawonsz_dziewienc: Jeśli prababcia była wierząca to choćby z szacunku i ku pamięci mógłbyś się wybrać do kościoła.
Wiesz, że wpuszczają tam też tych niewierzących i wcale nie trzeba się modlić z resztą a można jedynie być?

Ateiści to jednak swego rodzaju dzbany którzy, podobnie do ultra katolów, muszą pokazać swoją rację reszcie walcząc z innymi. Jeszcze szukają poklasku swojego, głupiego zachowania.
Po co?
  • Odpowiedz
Jeśli prababcia była wierząca to choćby z szacunku i ku pamięci mógłbyś się wybrać do kościoła


@m0rgi: w jaki sposób uczestnictwo we mszy nie z powodu potrzeb duchowych tylko z powodu presji rodziny wyraża szacunek do babci? ja bym pomyślał, że to mogło by być wręcz obraźliwe dla osób które poważnie podchodzą do swojej wiary.

pamięć można wyrazić wizytą na cmentarzu, no chyba że chodzi ci o to żeby innym
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: idź i nie #!$%@?. Sam nie chodzę do kościoła, ale mogę sobie pomanifestować w niedzielę o 7 rano, a nie gdy jest pogrzeb dziadka, babci czy kogoś innego. Była wierząca, uszanuj jej wolę - stanik gdzieś w rogu i uwierz mi, że nic złego Ci się nie stanie.
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Zycie po śmierci jest racjonalne. Nie ma czegoś takiego jak racjonalizm - to konstrukt ludzki wyłącznie. Nie ma czegoś takiego jak logiczne wyjaśnienia... musisz się pogodzić z tym faktem* nie opinią.
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Dawaj na priv to Cię zgniotę merytorycznymi argumentami. Oto co piękna niewiasta napisała i to 1000 procent prawdy. Reprodukcja to najmniejszy cel życia, ewolucji jak również istot czujących. Celem jest nadprzyrodzona nieśmiertelność.

,,Człowiek jest urządzeniem, które za życia i po śmierci jest grupowany religijnie i wykorzystywany ze względu na swoją budowę energetyczną przez byty, które są traktowane przez nas ludzi, jako bóg, bogowie, anioły, upadłe anioły. Ciało ludzkie ma
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: ciężko dyskutuje się z fanatykiem, który w dyskusji jako argumenty podaje zdarzenia, które nigdy nie miały miejsca, a przynajmniej nie zostały podane przez OP. W ten sposób można uargumentować wszystko. Ktoś nie chce iść na rocznicę ślubu rodziców, bo nwm, stwierdził że wygodniej mu wysłać pozdrowienia na Facebooku? Pewnie rodzice go gnoili, a ojciec właził do wanny! Litości! To Ty usilnie trzymasz się argumentu, że pogrzeb to tylko i
  • Odpowiedz