Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#rekodzielo #szydelkowanie #szydelko #handmade #podatki #prawo
hej. O ile dobrze rozumiem przepisy, muszę w moim sklepiku (kilka wyrobów szydełkowych) napisać przy produkcie np. cena 50 zł brutto. A w tym brutto jest netto + VAT. Ile wynosi ten VAT? I co mam z tym zrobić, po roku z VATu zapłacić podatek w rozliczeniu? I jak to rejestrować? Jak potem udowodnić? Zapisać w zeszycie + kopie rachunków?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619b81961e9981000a580634
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 9
@equusrosea: nie, wbrew pozorom OP pyta ile wynosi VAT, bo stawki są różne dla różnych produktów i bez tego samo brutto nic nie da. Musi znać albo stawkę albo kwotę netto.
A że pytanie jest zadane w dziwny sposób i branie się za biznes bez wiedzy o rejestrowaniu przychodów jest głupotą, to inna sprawa...
OP: Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. @Gimbus2000 Prawdopodobnie zwolnienie, ale moja koleżanka, która sprzedaje podobne produkty, i tak wpisuje "xx zł, brutto". A skoro nie ma VAT, powinno być bez tego dopisku chyba? Albo netto? @equusrosea Nie, chodzi ile % jest vat, bo znajduję dwie opcje, 8 i 23%. @Onomastyka To nie ma być nie wiadomo jaki biznes, mini mały sklepik internetowy nierejestrowana działalność gospodarcza, a okazało się, że do tego trzeba
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli masz zwolnienie z VAT jako przedsiębiorca, to wtedy Twoja cena brutto jest równa cenie netto. Możesz napisać że to cena brutto, bo jest to dokładnie tyle ile powinien zapłacić klient. Ja polecam dopisać, np. w regulaminie sklepu, że to cena nie zawiera VAT, ponieważ sprzedawca nie jest czynnym płatnikiem VAT. Ta informacja przydaje się klientom, który potencjalnie chcieliby odliczyć sobie od zakupu VAT.

Swoją drogą możesz polecić koleżance grupkę