Wpis z mikrobloga

Hej, mam trochę dziwną akcje, kupiłem 7.10.2021 macbooka Pro paczka wysłana została 16.10 odebrana 18.10 przez rodziców ponieważ mnie nie było. Laptopa odpakowałem i próbowałem uruchomić 19.11 ale okazało się że nie reaguje na ładowarkę ani na próbę włączenia. Sprzęt odesłałem do sklepu w nadzieji ze zostanie problem rozwiązany. Dziś otrzymałem telefon ze MacBook jest zalany z mojej winy i mogą mi go odesłać. Jakies porady co w takim przypadku zrobić ?

#komputery #apple #macbook #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kupiłem 7.10.2021 macbooka Pro paczka wysłana została 16.10 odebrana 18.10 przez rodziców ponieważ mnie nie było. Laptopa odpakowałem i próbowałem uruchomić 19.11 ale okazało się że nie reaguje na ładowarkę ani na próbę włączenia


@Hefalumpek: ja nie wierzę, myślisz że sklep by uwierzył?

Sprawdzałeś po numerze seryjnym czy gwarancja nie była uruchomiona wcześniej?
  • Odpowiedz
Myślałem, że to nówka była. Trochę patowa sytuacja.

Ja nawet jak kupuję nowe rzeczy to zawsze nagrywam filmik z otwarcia paczki i sprawdzenia sprzętu.
Nawet jeśli nikt Cię nie oszuka to zawsze mogą uszkodzić coś w transporcie. Ale przy używkach to obowiązkowo trzeba rejestrować moment rozpakowania, bo inaczej nie masz dowodu.
  • Odpowiedz
@Hefalumpek: Sklep wymyślił sobie fajny sposób na biznes. Na 10 jeleni znajdzie się jeden, który będzie w stanie udowodnić winę sklepu / kuriera i nawet jeśli zwrócą hajs to na pozostałych zarobią.

Produkty Apple dla polaka są na tyle drogie, że sprzedawcom opłaca się kombinować. W życiu bym nie kupił używanego Maca czy iPhone.

Oczywiście nie pochwalam takich praktyk. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy. Zapamiętaj tę lekcję na przyszłość
  • Odpowiedz
@Hefalumpek: jezeli allegro to od razu im dyskusje zakładaj. Prawo stoi po Twojej stronie do momentu, w którym sprzedający udowodni, że wysyłał laptopa 100% sprawnego bez wymienionej przez Ciebie wady. A na 99% nie udowodni bo nie ma jak, musieliby mieć nagrany filmik jak sprawdzają laptopa a następnie go pakują.

Miałem kiedyś podobną sytuacje, tylko ja bylem sprzedającym. Towarem był mój laptop który jak myślałem był w 100% sprawny. Po
  • Odpowiedz
@Hefalumpek: tylko z nimi musisz ostro. Wiem jak to brzmi xD ale to są zazwyczaj zwykli klikacze w takim powiedzmy allegrowym call center i rzucają skopiowanymi regułkami. Nie kontaktuj się ze sprzedającym poza dyskusją, wszystko co ma niech wrzuca tam.

No i daj znać jaki finish sprawy ;)
  • Odpowiedz