Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
Szczyt pierwszego wulkanu w życiu pokonany. Góra Batur to dom wulkanu który nadal jest aktywny a ostatnie podrygi miał w 2000 roku, choć cały czas bije z niego para że można w zboczu jajka gotować (kurze).

Zaledwie 1771m npm ale od czegoś trzeba zacząć. Z wyra trzeba było wstać o 2 w nocy aby o 4.20 rozpocząć treking na wschód słońca o 5.45. Wystarczyły buty sportowe choć miejscami przydałyby się porządne do chodzenia po górach, głównie za sprawą bardzo sypkiego piasku i żużlu. Bardzo łatwo było zrozumieć jak powstają te pływy piroklastyczne po wybuchach wulkanu oraz jak tragiczny jest pył osiadający na wszystkim dookoła. Trasznie drobny piasek/pył.

Na miejsce zawiózł nas kierowca fixer a pod górą trzeba było wynająć przewodnika za 400k idr (120zł)

Oczywiście wszystko ofocone (kilka zdjęć poniżej że smartfon i drona. Z aparatu trzeba zgrać i na spokojnie synek) oraz ofilmowane więc będzie vlog.

Dla ciekawskich jest autorski tag.

#kierownikpodrozuje #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #indonezja #bali #wycieczkipiesze
silentpl - Szczyt pierwszego wulkanu w życiu pokonany. Góra Batur to dom wulkanu któr...

źródło: comment_1637563247qnPzZronXzN6PqaVvxCXJg.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
Super, gratuluję!
Swój pierwszy i na razie jedyny aktywny wulkan zaliczyłem w okolicach Bukkitingi, Marapi na Sumatrze. Bardzo wymagająca trasa, prawie 2900 mnpm, podczas wchodzenia kilka razy przeszło mi przez głowę żeby się wycofać. Podejście było bardzo strome, wymagało wspinaczki po nagich korzeniach. Wilgotno, mgliście, mrocznie. Byłem solo więc trochę inne doznania. Na górze ogromna satysfakcja, a droga powrotna w dół - walka z czasem i znikającym światłem słonecznym, szaleńczy bieg w
terrarek - Super, gratuluję!
Swój pierwszy i na razie jedyny aktywny wulkan zaliczyłe...

źródło: comment_1637567041jTNwzD3BNlnR4lXbJKEuqq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nalogowiec: dziękuję.
Jest tak mało turystów (my grupa 5. Było jeszcze może z 6 osób. W szczycie przed C19 było do 700 osób dziennie...) że zamknięta jest budka z biletami więc stoi mafia na tym lewoskręcie wcześniej i narzuca że ma być dwóch przewodników za 800k :) oczywiście żarcia brak, wszystko zamknięte. Przychodzą tylko poz iej na szczyt obwoźni z wodą i brandzloletkami a jak nie kupisz to mruczą coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@terrarek: dziękuję.

Zrezygnowaliśmy z przejścia dookoła rondlem wulkanu bo było za wąsko i się żonce nogi uginały. A że nie należę do tych którzy zmuszają połówkę za wszelką cenę...
Widoczki i tak były super.

Sumatra powiadasz. Sprawdzę :) thx I udanych przyszłych wyjazdów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MikiGRU: dzięki :) sprawdzę. Mocno staram się nie oglądać innych twórców polskich aby nie ściągać od nich mimochodem, tym bardziej że dopiero tworzymy nasz własny styl vlogowania.
  • Odpowiedz
@silentpl rozumiem ale ja polecam obejrzeć kilku różnych i może nie tyle co naśladować to nie popełniać tych samych błędów

Vlog Casha
Bezplanu
Przez Świat na Fazie
Podróże Busem Przez
  • Odpowiedz
@silentpl tak na szybko z głowy

Brak przygotowania merytorycznego, nie chodzi o to by zanudzać widza ale warto wiedzieć gdzie się jest i co się przedstawia

Pokazywanie swojej twarzy na całym ekranie i długie opowieści. Dobrym rozwiązaniem jak coś opowiadasz jest kadrowanie takie by widz widział twarz ale i mógł zawiesić oko na widokach, czy choćby ulicy.
  • Odpowiedz