Wpis z mikrobloga

Jest w krakowie jakieś kino z dobrą jakością obrazu? Jeśli nie to wczoraj miej chyba ostatni wypad i żegnam się z kinem. Imaxa już nie ma z tego co wiem. Byłem w cinemacity na Diunie i zawiodłem się ale nie filmem a jakością obrazu. Pojechałem z nastawianiem na przepiękne monumentalne sceny a poza pustynia i klifami z początku to niewiele było widać bo czerń była szara a jakość 720p (jeśli mógłbym tak porównać). Po powrocie odpaliłem sobie film w 1080p na zwykłym telewizorze LCD i różnica było od razu widoczna, szczególnie przy ciemnych scenach.
Już pobieram wersje 4k, więc film obejrzę drugi raz. Szkoda że nie mam OLEDA bo to by była miazga.

#diuna #dune #kino #cinemacity #film #krakow
  • 10
  • Odpowiedz
na kanale Remigiusz Maciaszek Borys wspominał, że w kinie ekran był #!$%@? (jak w tvn;) i widział różnicę, może być podobnie


@matkaPewnegoMirka: To że nie czyszczą ekranów to jest standard. W jasnych scenach widać plamy nawet z daleka, co dla mnie jest karygodne.
  • Odpowiedz
  • 2
@JuanAntonioGonzalo byłem w multikinie i to samo. Brak kontrastu i czerni. W cieniach po prostu plamy, kształty, twarze niewidoczne. Lipa.
@smarterMe no jeśli w kinie widzisz ciemność i szarość, a na ekranie nagle okazuje się że widać w tych cieniach sporo szczegółów to coś jest nie tak ;)
  • Odpowiedz
@smarterMe: ales sie Mirku uparl ze to z OP cos nie tak a nie z kinem. Niestety z jakiegos powodu w niektorych kinach/seansach Diuna ma tak #!$%@? jakosc ze sie tego ogladac nie da. Tak samo jak OP zobaczylem jak bylo paskudnie dopiero jak porownalem sobie z wersja na kompie. Polecam napisac do kinda z reklamacja - mi multikino po 2 tygodnaich czekania na odpowiedz dali 3 kody na darmowy
  • Odpowiedz