Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie słyszy się zbyt wiele o #naturyzm wśród młodych (pokolenie Z, osoby poniżej 24 roku życia). Dlaczego? Jakie są pod tym względem trendy w Polsce i Europie?

Swoją drogą, co konkretnie przyciąga ludzi do #nudyzm? W większości przypadków nie jest to #seks (klasyczni nudyści nie lubią być kojarzeni ze #swingers). Nie jest to czysta ciekawość, bo nudyści są często związani z ruchem przez wiele lat. Nie jest to chęć podziwania estetyki ludzkiego ciała, bo ciała nudystów rzadko dostarczają wrażeń estetycznych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Często mówi się o kontakcie z naturą, ale czy noszenie choćby skąpej bielizny go zaburza? #pytanie #plaza #fkk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619a7ace1e9981000a57f86c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie słyszy się zbyt wiele o #natury...

źródło: comment_16375141981VpQOM4lNIO7I1IsjuPPZL.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bo ciała nudystów rzadko dostarczają wrażeń estetycznych


@AnonimoweMirkoWyznania: Chyba tylko na niemieckich plażach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie do końca zgadzam się też z utożsamianiem nudyzmu i naturyzmu - naturyzm to coś więcej niż tylko pozbycie się ubrań na plaży, to cała filozofia życia.

Często mówi się o kontakcie z naturą, ale czy noszenie choćby skąpej bielizny go zaburza?


Zacznijmy od tego po co człowiek się
  • Odpowiedz
@prerogatywa np spa czy termy w stroju są słabe. Chodzę czasem z żoną u nas i najpierw idziemy na te że strojami bo kilka miejsc jest fajnych, ale jest głośno i strój w saunie wg mnie przeszkadza. Za dużo młodych dziewczyn które gadają jak najete
Za to część bez strojów kulturka. Cicho, spokojnie. Mało kto chodzi tak naprawdę nago, są ręczniki czy szlafroki, w saunie i tak jest ciemno
Prysznice są
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje się że dużym problemem jest to że wszystkie plaże naturystyczne są dzikie i nie posiadają infrastruktury. Za potrzebą trzeba iść za krzaczek, jak zapomniałeś czegoś do picia to problem, bo najbliższy sklep jest oddalony o kilka kilometrów (chociaż w Dębkach jest toitoi i mobilni sprzedawcy napojów i smakołyków). Sporą niewygodą jest to że do takich plaż trzeba przejść się przynajmniej 2km od najbliższego parkingu. WOPR nie dba o
qweasdzxc - @AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje się że dużym problemem jest to że wszystk...

źródło: comment_1637516679ELA0767cIemKhSCmmesicb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
LuksusowaHostessa: A nie możesz się nago opalać za parawanem na jakieś opuszcznej plaży? Jakby tak iść kilkaset metrów od wejścia. Tylko to też powinna być nieduża jakaś mieścina. Ale zeby tak łazić tego to nwm chyba lipa, teraz każdy ma smartfon i może wszystko nagrywac.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
PijanyGrabarz: Jak to mówią kto spróbował ten wie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem gen z bo lat mam 30, i do naturyzmu się przekonuje z czasem, tak jak z czasem zaczyna się akceptować własne ciało i przejmować tym co myślą o nas inni.

Mi naturyzm daje uczucie wolności, swobody, relaksu, pływanie nago jest super bo nic nigdzie przy ciele nie uciska, prysznic potem jest super bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo jest młodych w tych klimatach, ale to raczej właśnie zachód. Mimo to i w Polsce sa miejsca gdzie takich uświadczysz, Dębki czy cos w tym stylu. Ale faktycznie najwiecej 40+

a mnie osobiscie przyciaga to ze to jakas fajna wolność i wyzwolenie ze wszystkich norm. Choć u mnie się to łączy z wyzwoleniem seksualnym i nie ukrywam ze najbardziej lubie przybytki, gdzie ludzie nie ograniczają sie jedynie do
  • Odpowiedz
AgresywnyRozbójnik: Mi te klimaty były obce aż do tych wakacji spędzonych w Chorwacji. Otworzyliśmy się na tyle, że kilka razy opalaliśmy się zupełnie nago. Nie wspominając o lodach na plażach, w tym jeden, zupełnie niezamierzenie przy ludziach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
bo ciała nudystów rzadko dostarczają wrażeń estetycznych


@AnonimoweMirkoWyznania: przypuszczam, że 40-50 lat temu tak nie było i głównie młodzi ludzie uczestniczyli w tym ruchu. W Niemczech widac tez mlode osoby, ale no ogolnie dużą grupę stanowią faceci 40/50/60+, co może też tłuamczyć, czemu młode osoby nie są specjalnie zainteresowane. Ogólnie też trzeba mieć świadomość, że tam tam się nie idzie po to, żeby gapić się na ludzi.
W każdym razie
  • Odpowiedz