Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do airtag. Planuję przyczepić do kluczy, airpodsow, portfela.
1. Mieszkam w bloku, co jeśli wyjdę z mieszkania, a sąsiad za ścianą ma iphone? Będzie mu pokazywać, że znalazł airtaga i mój airtag będzie piszczał?
2. Jeśli idę na siłownie i zostawiam portfel z airtagiem i inne rzeczy w szatni/ wysiadam z samochodu zostawiając rzeczy, idę do sklepu. Inni użytkownicy dostaną powiadomienie o nieznanym airtagu i moj airtag bedzie piszczal?

#apple #iphone #airtag
  • 14
@nick230: żeby tak pokazywało jak piszesz to AirTag musiałby być dłuższy czas daleko od ciebie, w miejscu które inny użytkownik iPhone'a ma ustawione jako dom (lub airtag przemieszcza się razem z nim). Jest to tak zrobione że przy normalnym użytkowaniu nic takiego się nie dzieje
@nick230: a swój dom czy inne miejsce można ustawić jako wykluczenie, więc jak przykładowo wyjdziesz z domu bez któregoś AirTaga to takiego powiadomienia nie dostaniesz - bo z założenia dom jest bezpieczny dla gubienia rzeczy
@nick230: Korzystam i jestem zadowolony. Przydaje się gdy palnę gdzieś klucze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Piszczenie chyba tylko Ty możesz wywołać z poziomu aplikacji Find My. Jeśli w pobliżu jest jakikolwiek iPhone to tylko pośredniczy w aktualizowaniu lokalizacji przedmiotu. Możesz ustawić adresy, dla których powiadomienia o pozostawieniu będą niewidoczne. Np dom, praca itp. W pozostałych przypadkach, jeśli przedmiot gdzieś wypadnie czy zostanie zostawiony, iPhone wyświetli powiadomienie, że
@nick230: Korzystam i polecam działa fajnie. Co do śledzenia to zostawiłem w aucie plecak w którym mam swojego airtaga, dałem kobiecie moje auto i ta dzwoni do mnie po 15 minutach, że wyskoczył jej komunikat, że jest śledzona ( ͡° ͜ʖ ͡°) w domu nic powiadomień nie dostaje, wiec to musi działać tak ze jak poruszasz się jakiś czas z nieswoimi airtagiem to ostrzega