Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu przedmioty w grze wymieniłem na bitcoiny. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jak najlepiej zamienić bitcoiny na dolary?
2. Czy jest jakiś sposób, aby sprzedać krypto i posiadać dolary, bez płacenia podatku np. czekająć na jakieś ruchy krypto w celu zakupu?
3. Czy sprzedająć krypto płaci się 19% podatku od całej wartośći czy od zysku? W moim przypadku byłaby to całość?

#gielda #kryptowaluty
  • 7
@NootYet: wymień na stable coin. To rodzaj waluty o stałej wartości w stosunku do walut klasycznych. Np tether jest wart zawsze 1 dolara. Dopóki wymieniasz crypto na crypto to nie płacisz podatku. Dopiero przy wyjściu z krypto np do złotówki zapłacisz podatek
@NootYet: Zdarzenie podatkowe występuje w momencie gdy wymienisz krypto na walutę fiducjarną (PLN, USD itd.)

Kupienie krypto za to co zarobisz jest jakimś wyjściem, bo wtedy w następnym zeznaniu podatkowym będzie to twój koszt uzyskania przychodu (ale to jest raczej odwlekanie płacenia podatku niż realne wyjście)

W twoim przypadku wydaje mi się, że jeżeli najpierw kupiłeś te itemy za powiedzmy PLN to możesz sobie to wpisać w koszt uzyskania przychodu i